0212 451 44 75     0530 032 44 75
    Talep Formu
0212 451 44 75     0530 032 44 75 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Protherm Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri

1501 kez okundu

Protherm Kombi Arıza Kodları Ve Çözümleri

Günümüzde birçok yaşam alanında kullanılan kombiler konforlu ve rahat bir yaşam sürmemiz için tasarlanmıştır. Farklı marka ve modellerde satışa sunulan kombi alımında ihtiyaca uygun özelliklere bakarak seçim yapmak önemlidir. Ayrıca ihtiyaca uygun bu kombiler farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulmaktadır. Son dönemlerde yeni nesil kombilerin daha küçük ve daha az yer kapladığını görüyoruz. Siz de yaşam alanlarınızda konfor ve rahatlık sunan son teknolojik özelliklere sahip kombi alımında güvenilir markların modellerini tercih edebilirsiniz. Bu çerçevede en çok öne çıkan kombi marka ve modellerinde Protherm kombilerin öne çıktığını görüyoruz. Siz de Protherm kombiyi satın alarak kullanmaya başladığınızda uzun yıllar sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

Kombiler Son Teknolojik Özelliklerle Kullanıma Sunuluyor

Kombi alırken birçok özelliğe dikkat ederek seçim yapmak son derece önemlidir. Siz de kombi alırken ısıtma tekniğinden tutunda baca tipi özelliklerine bakarak birçok kombi modeline göz atarak seçim yapabilirsiniz. Bu konuda profesyonel destek almakta son derece önemlidir. Yakıt tipi kombi seçiminde doğalgaz özelliği olması gereklidir. Baca tipinde de hermatik özelliklere sahip olması dikkat edilmesi gereken ana noktalar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra maksimum verimlik sunacak ve son teknolojik özelliklerle kullanıma sunulan kombiler yaşam alanlarınızda size önemli avantajlar sağlayacaktır. Eşanjör seçiminde yapmanız gereken çift eşanjör olarak kullanıma sunulan ürünleri tercih etmektir. Bu size uzun vadede kullanımda önemli yararları olacağından seçimlerinizde bu detaya dikkat etmeniz gereklidir. Bunun birlikte son teknolojik özelliklere sahip hangi kombiyi alırsanız alın zaman içerisinde farklı hata ve sorunlar ortaya çıkarabilir. Bu sorunlarla baş etmek için öncelikler hata kodlarını ve çözümlerini bilmeniz gereklidir.

Protherm Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Kullanılan kombilerin markasına göre ve modeline göre hata kodları değişebilir. Bu çerçevede tercih edilen kombinin ortaya çıkan hatasına çözüm olarak hatanın ne olduğunu bilmek gerekiyor. Hataya göre çözümler arayarak kombinin normal çalışmasını sağlayabilirsiniz. Kombinizde ortaya çıkacak hata ve hataların kodlarını şu şekilde göstermek mümkün.

Protherm Leopar
Protherm Leopard
Protherm Panther
Protherm LYNX

  • f1 hatası
  • f2 hatası
  • f3 hatası
  • f4 hatası
  • f5 hatası
  • f6 hatası
  • f7 hatası
  • f8 hatası

f1 hatası

 

Gaz gelmeme problemi olan F1 hatası en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Ayrıca limit sensörünün devre dışı kalması ile bu hatanın görülme nedenleri arasında görülür. Çözüm ise kombinize gaz gelmemesi durumunda vanayı kapatarak tekrar açmanız çözüm olacaktır. Bunu yaparken aynı zamanda kombiyi resetlemeniz yeterli olacaktır.

 

f2 hatası

 

Sıcak sensörün arıza yapması ile karşılaşılan hata kodudur. Bu hatayı aldığınızda su sensörünün arza yaptığını anlıyoruz. Bu sorunun çözümü için mutlaka profesyonel destek almanız gereklidir. Bu hatayı kendi imkanlarınız ile ortadan kaldırmak kombinizin daha ciddi sorunlar çıkarmasına neden olabilir.

 

f3 hatası

Eğer kombi ve peteklerinizde aşırı ısınma mevcut ise bu hata kodunu alabilirsiniz. Bu hata kodunu aldığınız da ilk dikkat etmeniz gereken petek ve kombinin sıcaklığı olmalıdır.  Petek vanalarınızı açarak peteklerin sıcaklığını azaltabilirsiniz. Bunu yaptıktan hemen sonra tesisatçınızı arayıp peteklerinizi temizleterek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 

f4 hatası

 

Kalorifer sensörüolduğunu gösteriyor. Bu hatayı aldığınızda yapmanız gereken hemen profesyonel destek almak için iletişime geçmek olmalıdır. Bu hatayı aldığınızda yapacak pek bir şey yoktur.

 

f5 hatası

 

Eğer kombinizin ekranında bu hatayı aldıysanız bu baca fanının çalışmadığı anlamına gelmektedir. Bu hatayı aldığınızda öncelikle bacanızı kontrol etmeniz gerekiyor. Yapacağınız kontroller sonrasında hata devam ederse teknik destek almak için uzman kişilerden destek almak yararlı olacaktır.

 

f6 hatası

 

Leopard modelinin baca arızasını gösteren bu hata için siz de birkaç kontrol ve açma kapama sonrası hatayı yok edemiyorsanız, uzman desteği almanız da fayda olacaktır.

 

f7 hatası

 

Anakart ile ekran kartı uyumsuzluğu anlamına gelen bu hata kodu için yapmanız gereken alanında uzman teknik servis hizmeti almak olmalıdır. Bu hata kodu kombinin beyni ile ilgili olduğundan bunu kendi imkanlarınız ile çözmek daha kalıcı sorunlara neden olabilir.

 

f8 hatası

 

Bu hatayı alıyorsanız, kombinizde gaz valfi ve anakart arasında ortaya çıkan problem anlamına geliyor. Bu iletişim kopukluğu ve sorun için siz de teknik destek alarak sorundan kurtulabilirsiniz.

 

Kombi Servisi Bakımı Arıza Oranını Düşürür

 

Günümüzde birçok yaşam alından bulunan kombilerin düzenli şekil de bakımlarının yapılması gerekir. Unutulmamalı ki, kombi bakımının düzenli şekilde yapılması olası arıza ve hataların önüne geçecektir. Siz de kullanmış olduğunuz kombinin ve peteklerin düzenli bakımlarını yaparak uzun ömürlü şekilde kombinizin kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde birçok yaşam alanında artık kombiler yer almakta ve bu kombilerin düzenli şekilde bakımlarının yapılması son derece önemlidir. BU konu da profesyonel destek almak kadar kendi imkanlarınız ile yapabileceğiniz çeşitli bakım ve onarım adımları bulunuyor. Günümüzde birçok kişi kendi imkanları ile kombinin bacasını ve kombi kazan içerisini temizlemeyi tercih ediyor. Gaz kaçakları ve çeşitli teknik sorunlarda mutlaka bu konuda profesyonel destek almaya özen göstermelisiniz. Olası arızalar daha ciddi sorunlara neden açabilir. Bunların başında ana kart ve çeşitli parçaların arızalarımasını gösterilebilir. Siz de bu konuda güvenilir hizmet almak isterseniz, teknik destek için kurumsal hizmet sunan servis çalışanlarından yardım isteyebilirsiniz.

 

Bakım ve onarımda uygun fiyatlı sunulan hizmetler uzun vadede size avantaj sağlayacak şekilde geri dönüşümü olacaktır. Minimum enerji harcaması ile maksimum fayda sağlayacağınız bakım hizmetleri ile kombinizin daha verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda siz de alanında uzman teknik servis çalışanları ile kombinizin uzun vadede daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

- Protherm kombi çalışıyor ısıtmıyor
- Protherm kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
- Protherm kombi petekleri isitmiyor
- Protherm kombi sıcak su az veriyor
- Protherm kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
- Protherm kombi su akıtıyor (damlatıyor)
- Protherm kombi su dolmuyor
- Protherm kombi doldurma musluğu dönmüypr
- Protherm kombi patlamalı çalışıyor
- Protherm peteklerin üstü sıcak altı soğuk
- Protherm petekler ısınmıyor
- Protherm petekler çalışmıyor
- Protherm kombi su kaçırıyor
- Protherm ses yapıyor
- Protherm çalışıyor sonra duruyor
- Protherm kombi error veriyor
- Protherm kombi arıza kodları
- Protherm kombi ateşleme yapmıyor
- Protherm su basıncı devamlı düşüyor
- Protherm sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
- Protherm kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
- Protherm kombiden sıcak su gelmiyor
- Protherm kombi kırmızı ışık yanıyor
- Protherm kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
- Protherm kombi pat pat ses yapıyor
- Protherm üç yollu vana arızası
- Protherm doldurma musluğu arızaı
- Protherm fan motoru arızası
- Protherm anakart arızası (eletronik)
- Protherm plakalı eşenjör arızası
- Protherm gaz valfi arızası
- Protherm step motoru arızası
- Protherm kombi kart tamiri
- Protherm kombi tamirsici
- Protherm 7/24 kombi servis
- Protherm kombici
- Protherm kombi tamircisi
- Protherm kombi servisleri
- Protherm kombi sıcak su ayarı
- Protherm kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
- Protherm kombiye elektirik gelmiyor
- Protherm kombi şartel attırıyor
- Protherm kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
- Protherm kombi petekleri az ısıtıyor
- Protherm kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
- Protherm kombi yedek parça
- Protherm kombi arıza kodları


BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 032 44 75 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın