0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Küçükçekmece Kombi Petek Temizleme

173 kez okundu

Küçükçekmece Kombi Petek Temizleme Isıtma sistemleri arasında yer alan ve yaşam alanlarının ısınmasının yanı sıra dört mevsim sıcak su sunumunda etkin olan kombiler hayatımızda önemli bir yere sahip olmaktadır. Her geçen gün artan kullanım oranı ile günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarmış bulunmaktadır. Sağladığı kolaylıklar ve hayatımızın daha rahat bir konumda yer almasında etkili olması kombi kullanıcılarını ayrıcalıklı bir yere taşımaktadır. Bu ayrıcalıklı yaşamın devam etmesi ve kombilerden istenilen beklentilerin verimli ve tasarruflu bir şekilde sürdürülmesi için kombi bakımlarının ve Küçükçekmece kombi petek temizleme işlemlerinin düzenli olarak yaptırılması önemle vurgulanmaktadır. Uzmanlar kombi bakımı ve petek temizleme hizmetlerinin düzenli alınması konusunun altını çizerek anlatmaktadır.

Kombi Petek Bakımının Yapılması Gereken Durumlar

Kombi bakımlarının ve petek bakımı hizmetlerinin önemi tarif edilemez boyutta olmakta çok fazla avantaj sunmaktadır. Rutin bakımlarının yaptırılmadığı durumlarda veya yıllık bakımların yaptırıldığı durumlarda aşağıda karşılaşılan problemler kombi petek bakımının yapılmasına işaret etmektedir.

  • Kombi peteklerinin üstü sıcak altı soğuk olduğu durumlar,
  • En uzakta kalan peteğin ısınmaması,
  • Peteklerin ısınmaması veya ısı veriminin düşük olması,
  • Kombi filtresi sıklıkla kirleniyorsa,
  • Peteklerden ses geliyorsa,

Dereceyi yükseltmenize rağmen ısıtma yetersiz kalıyorsa Küçükçekmece kombi petektemizleme hizmetinin alınması zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır. Bu sorunların yaşanmasındaki en büyük etken peteklerin ve boru sistemlerinin ciddi anlamda kirlenmiş olması ve suyun sıcaklığını dışarıya veremeyecek duruma gelmiş olması olmaktadır.

Petek Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi ve kombiye su girişi sağlayan vananın kapatılması ile kombi petek temizliğine başlanmaktadır.

Pete temizliği tüm peteklerin için sırayla yapılmaktadır. Bu nedenle tüm peteklerin giriş çıkış vanaları kapatılmakta ve sadece ilk olarak temizlenecek peteğin vanaları açılmaktadır.

Banyoda yer alan havlupan radyatörü sökülerek petek temizleme makinesinin bir hortumu havlupan giriş vanasına diğeri petek temizleme cihazına bağlanır.

Diğer hortumun bir ucu havlupan çıkış vanasına diğer ucu ise klozet veya müşterinin önerdiği bir gidere uzatılır.

Temizleme makinesine yakım bir musluktan su verilir. Petek temizleme makinesi çalıştırılarak temizlenecek peteğe tazyikli su ilave edilir. Tazyikli suyun verilmesi derinlerdeki kirlerin sökülmesini sağlamaktadır. Petek kimyasalı kullanılarak su verilmeye devam edilir ve hortumdan temiz su çıkana kadar Küçükçekmece kombi petek temizleme işlemine devam edilir.

Tüm petekler bu şekilde sırayla temizlenir.

Peteklere temiz su ilave edilerek havası alınır ve kombi petek temizliği çalışması tamamlanmış olur.

Kombi Petek Temizliğinin Avantajları

  • Kombi düşük derecede bile ideal ısı verimine ulaşır.
  • Yakıt tasarrufu yapılır.
  • Kombinin motoru daha az çalışır ve kombinin kullanım ömrü uzar.

Uzak yakın fark etmeksizin tüm peteklerden aynı verimlilikte ısı alınması Küçükçekmece kombi petek temizleme ile gerçekleşir.

Peteklerin hepsinden yüksek performansta ısı alımı sağlanarak beklentilerin karşılanacağı oranlarda ısınma gerçekleşir.

 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın