0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Kağıthane Kombi Servisi

2686 kez okundu


Kağıthane Kombi Servisi 

Isınma sorunu için en etkili yöntemlerden biri olan kombiler, gelişen teknolojinin de etkisiyle ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez cihazlarından biri haline gelmişlerdir. Bir mekân içerisinde her yerin dengeli bir şekilde ısınmasını sağlayabilir, dilediğiniz yoğunlukta sıcaklık derecesini kullanabilirsiniz. Üstelik tasarruf etmek istediğinizde de yine kendi hesabınıza uyan biçimde kullanım gerçekleştirebilirsiniz.  Ancak bazen su ya da kalorifer bölümlerinde teknik açıdan sorunlar meydana gelebilir ve bu gibi durumlarda profesyonel yardım almak gerekebilir. Bu gibi hallerde de Kağıthane kombi servisi başvurusuyla sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Hangi Kombi Çeşitleri Var?

Çok yönlü konforlu kullanım ağına sahip kombiler kullanıldıkları yere göre 3 tipe ayrılmaktadırlar: Bu çeşitlilik Kağıthane kombi bakımı için sağlıklı sonuçlar alınması adına önemlidir.

-       Hermetik kombiler: Yanma odası, bacaya ihtiyaç olmadan kullanılan kombilere verilen genel isimdir. İçerisinde yer alan yanma odaları kapaklı biçimde yer alır ve ısınma işlemi gerçekleşeceğinde gereken havayı kendi bünyesinde olan ek fan ile alır.  Atık havanın dışarı çıkası için de verimli şekilde kullanım olmalıdır. Bir hava yolu olması gerektiğinden bahsedilebilir.

-       Bacalı tip kombiler: Bu kombi tiplerinde yanma odası vardır ve bulundukları ortamdaki havadan yararlanırlar. Bu kombilerde bazı detaylar dikkate alınmalıdır:

-       Baca çıkış ağzı ve baca deliği arasında dikey şekilde 33 cm mesafe bırakılmalıdır.

-       Yüksek sıcağa dayanıklı olacak bir duvara monte edilmelidir. Etrafında ona temas eden yanıcı bir madde olmamalıdır.

-       İyi havalandırılan bir ortamda olmalıdır.

-       Dış ortama monte edilmemelidir.  Aksi halde sık sık Kağıthane kombi bakımı için telefon etmeniz gerekebilir.

-       Banyoya, yatak odasına ya da benzeri kapalı bir alana monte edilmemelidir. Müşteri bu tür bir talepte bulunsa dahi bunun olmaması gerekmektedir.

-       Bacalı cihazların olabildiğince bacaya yakın bir yere monte edilmesi gerekir.

-       Yoğuşmalı kombiler: Çıkan buhar enerjisini kendi enerjisiyle birleştirir ve bu şekilde bir kullanım sağlar. Normal kombilere göre çok daha verimli bir şekilde çalıştıkları bilinmektedir. Bu kombi çeşitleriyle ilgili yanlış anlaşılma durumu da söz konusudur. Genelde gazı iki kere yaktığı düşünülür. Ancak bu kombinin çalışma sistemi budur. Buharın dönüştürülmesi sırasında bu tür bir izlenim oluşur. İstanbul Kağıthane kombi servisi ile tüm kombi çeşitleri ile ilgili gereken teknik yardım alınabilir.  

Kombide Ne Gibi Sorunlar Olabilir?

Ev ya da iş yerinizde arıza olduğu zaman Kağıthane kombi servisi aranarak talep oluşturulabilir. Ancak oluşabilecek sorunları tanımak ve bazen servis öncesinde daha kötü sorunları engellemek için birkaç müdahale yapmanız gerekebilir.  Tıpkı ilk yardım mantığında olduğu gibi kombilerde de büyük sorunların oluşmaması için bazı önlemler alınabilmektedir. Kombilerde görülebilecek bazı sorunları ve nedenlerini şu şekilde sıralamak mümkün:

-       Kombide su yoksa, basıncı düşer, kalorifer suyu bitmiş olabilir.

-       Kombinin sigortası atmış olabilir, kapalı konumda olabilir.

-       Gaz akışını sağlayan vana kapalı olabilir.

-       Ön panelde yer alan yaz- kış bölümünde anahtar yanlış konumda olabilir.

-       Kombi çalışır durumdaysa ama ısıtmıyorsa; termostat derecesi düşük olabilir, kontrol sağlanır. Filtre tıkalı olabilir. Kağıthane kombi bakımı için yardım alınır. Kalorifer dönüş hattında sorun giderilir. Peteklerin ve boru hattının temizlenmesi gerekir.  Yine bunun için de yardım istenir. Ayrıca genel teknik sorunlara ve üretim hatalarına da bakmak gerekmektedir.

-       Kombi yanarken patlama yapıyorsa, Kağıthane kombi arıza başvurusundan   önce gaz çıkış yerini kontrol ediniz ve içeriyi havalandırınız. Genelde mutfak ocaklarında birkaç saniyelik bekleme sonrasında ateş alınca bu sorun olabilir.  Cihazın genel yıllık kontrolleri gerekebilir.

-       Sıcak su açıldığında petekleriniz çok ısınma yapıyorsa, bu durumun genelde nedeni sıcak suyu kullanırken kalorifer kısmını tam olarak kapatmamanızdan kaynaklanır. Yani iki yönlü bir kullanımda bir tarafın kullanılırken diğerinin tam olarak kapatılmaması nedeniyle çabuk ısınma olur. Servis yardımı gereklidir.

Radyatörlerdeki Sorunlar Neden Meydana Gelir?

Eğer radyatörlerde üstü sıcak ve altı da soğuk olma durumu görülürse, bunun farklı nedenleri olabilir. Cihazın filtrelerinde tıkanma, petek içlerinde tıkanma, kalorifer tesisatında ilk zamandan beri var olan bir teknik sorun, sıcak su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarda oluşan sorunlar vs. neden olabilir.   Kombiye yakın peteklerin vanalarını biraz kısmanız önerilir. Çözüm sağlanamazsa Kağıthane kombi tamiri için yardım talep edilir. 

Kombi Petek Temizliği

Peteklerde sorun olduğunuzu düşündüğünüzde Kağıthane kombi petek temizliği başvurusunda bulunabilirsiniz. Belirli dönemlerde içerisindeki havanın ve pis suyun alınması gereken bu mekanizmalar temizlenmediğinde ısıtma performansı için sorun oluşturur. Daha da ileri boyutta tıkanmalar meydana getirebilir. Her sene düzenli olarak temizlenmesi önerilir.

Kombi Su Kaçırıyorsa ve Ses Yapıyorsa

Bazı durumlarda kombi su kaçırabilmektedir. Bunun farklı nedenleri olabiliyor. Tesisata gereğinden fazla su eklenmesi, genleşme tankında problem olması, hava tahliye biriminde sorun olması, su doldurma vanasında arıza meydana gelmesi gibi nedenlerle bu durum oluşabilir.  Ayrıca normalden çok daha fazla ses çıkarıyorsa cihazın fan motorunda sorun olabilir. Cihazların devir daim motorunda sorun meydana gelmiş olabilir, kombi haznesindeki suda hava meydana gelebilir. Ayrıca su ve kalorifer ayrıştırıcısında da yine sorun meydana gelebilir. Var olan her türlü sorun için İstanbul Kağıthane doğalgaz tesisat tamiri yardımı alabilirsiniz.

Güvenli ve Hızlı Hizmet Ağı

İstanbul Kağıthane acil kombi servisi ile bulunduğunuz yere hızlı ve güvenli şekilde servis hizmeti verilmektedir. Sorunun daha hızlı çözümü için öncesinde ne tür bir sorunla karşı karşıya olduğunuzu firma yetkililerine aktarınız. Bu sayede bazen teknik bir işleme gerek kalmadan size telefonla da destek sağlanabilir. Ancak bilinçsizce uygulamalar yapmaktan kaçınmalısınız. Çünkü kombi sistemi diğer uygulamalara göre daha karmaşık bir yapıya sahiptir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın