0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Halkalı Demirdöküm Kombi Servisi

192 kez okundu

Kombi, evimizi ısıtmak ve sıcak su kullanmak için ihtiyaç duyduğumuz bir alettir. Kış aylarında doğalgazlı evde ısınmayı sağlayan ve sıcak suyu musluklara ileten alet kombidir ve arıza çıkardığı zaman her şey alt üst olmaktadır. Hele ki kış ayında bozulursa ısınmak çok zor hale gelir. Bu durumun önüne geçmek için de düzenli olarak kombinin bakımlarının yapılması gerekir. Kombi bakımı için ilkbahar ve sonbahar ayları oldukça idealdir. Yani Mart, Nisan, Mayıs ve Eylül, Ekim aylarında kombi-petek temizliği ve bakımının yapılması pek çok arızanın önüne geçer.

Bizler de Halkalı Demirdöküm Kombi servisi firması olarak sizlere istediğiniz hizmeti sunuyoruz ve ne zaman isterseniz kombi bakımını gerçekleştiriyoruz. Bakım işlemini yaparken tüm peteklerin içini ve kombinin parçalarını tek tek kontrol ediyoruz, peteklerin suyunu boşaltıyoruz ve kombinin filtresini temizliyoruz. Bu işlemler sağlıklı bir kış için oldukça önemlidir ve bizler de bunun bilincinde olarak sizlere kaliteli hizmet sunuyoruz.

 

Gerekli Bakımlar Yapılırsa Kombi Bozulmaz mı?

Bu soruya garanti cevap vermek yanlış olur çünkü bakımları düzenli olarak yapılsa da bazen yapılan yanlış bir hareketten dolayı arıza çıkarabilir. Örneğin siz tatile giderken kombiyi söndürürsünüz fakat elektriğini kapatmazsınız. Bu durumda kombi soğuk ortamı ısıtmak için sürekli çakmağını yakacak ve bir zaman sonra çakmağı bozulacaktır. Bu nedenle düzenli bakım yapmak kombi arızalarının oluşmasına %100 engel olmaz sadece bozulma riskini azaltır ve oluşabilecek tehlikelerin önüne geçer.

Eğer sonbahar aylarında gerekli temizleme işlemi yapılmazsa kış ayında kombiyi açacağınız zaman direk olarak arızaya geçme riski oldukça yüksek. Bu nedenle bizler de Halkalı Demirdöküm tamiri firması olarak kombilerinizin ihtiyaç duyduğu tamiri ve temizliği yapmaktayız. Bu durumda kombinizin uzun ömürlü olması için neler yapmanız gerektiğini de sizlere anlatıyor ve müşterilerimizi kombi hakkında bilinçlendiriyoruz.

 

Kombi Servisinde Tam Destek Tam Güven

Halkalı Demirdöküm bakımı firması olarak müşterilerimize her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Kombinin bozulduğu anlarda, kombi bakımının ve temizliğinin vakti geldiğinde bir telefonunuza bakarak yanınıza koşuyoruz. Müşterilerimizi asla bekletmiyoruz ve saat kaça anlaştıysak o saatte adreste oluyoruz. Çünkü bizler farkındayız ki müşteri bekletilmekten asla hoşlanmaz, bizler de müşterilerimize çok değer verdiğimiz için isteklerini eksiksiz yerine getiriyoruz.

Bizim için hizmet sonucu alacağımız ücret önemli değil, verdiğimiz hizmet sonucu müşterilerimizin ihtiyacını karşılayıp karşılayamadığımız bizim için çok daha önemli. Bunu da samimiyetimiz ve uğraşlı çabalarımız ile müşterilerimize gösteriyoruz. Bizler güler yüzlü, tecrübeli ve işini severek çalışan elemanlar ile hizmet sunuyoruz. Özellikle tecrübe bizim için çok önemli çünkü kombi tamiri asla hata yapmaya gelmez. Bunun bilincinde olarak talebiniz doğrultusunda firmamızda çalışan tecrübeli elemanlarımızı adresinize gönderiyoruz.

 

Hakkımızda ve Kombi Tamir Fiyatlarımız

Halkalı Demirdöküm arıza firması olarak uzun yıllardır kombi bakımı, tamiri ve temizliği hizmetleri sunan kurumsal bir firmayız. Bugüne kadar yüzlerce kombiyi elimizden geçirdik ve yaptığımız her işte %100 başarı sağlamayı başardık. Çünkü biz işimizi severek yapıyoruz ve önceliğimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak. Buna yönelik yedek parça satışı da yaparak kombi tamirlerinde yanımızda getirdiğimiz yedek parçaları kullanıyoruz.

Kombi bakım, temizlik ve tamir fiyatlarımız hakkında net bir rakam söyleyemeyiz çünkü fiyatlarımız vermiş olduğumuz hizmete göre farklılık gösteriyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki biz müşterilerimizi memnun edebilmek adına piyasaya göre çok uygun fiyatlar ile çalışıyoruz. Detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. İnternet sitemizden de hizmetlerimizi görebilirsiniz.

 

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

F0 Arıza Kodu: Su basıncının düşük veya suyun olmadığını gösterir. Su basıncı 1-2 bar aralığına gelene kadar kombiye su takviyesi yapmanız sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

OC Arıza Kodu: Dış hava sensörünün devreye girdiğini gösterir. Cihaz bir süre sonra kendiliğinden çalışmaya devam etmezse cihaza reset atarak normal bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Reset atıldığı halde sorun devam ediyorsa servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

CC Arıza Kodu: Prosestatın ya da baca sensörünün devre dışı bırakıldığını gösterir. Cihaz bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Bir süre sonra kendiliğinden düzelmezse servis tarafından tamirinin yapılması gerekmektedir.

F1 Arıza Kodu: Aşırı ısınma olduğunu gösterir. Limit termostatın değiştirilmesi sorunun çözülmesini sağlayacaktır. Millenium Plus, İsofast, Themafast, Vinto modellerinde bu kodun görünmesi kombinin ateşleme ile ilgili sorunu olduğu anlamına gelmektedir.

F2 Arıza Kodu: Ntc sensörü arızalı olduğundan kombinin sıcak su performansı düşüktür. Sensörün değiştirilmesi gerekmektedir. İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde bu kodun görünmesi hava akış probleminden kaynaklanmaktadır. Hava prosestatının tamiri ve değişimi sorunu ortadan kaldıracaktır.

F3 Arıza Kodu: Hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Prosestatın tamiri veya değişimi problemin çözülmesini sağlayacaktır. Sargon Condense modelinde bu kodun görünmesi kalorifere giden tesisat suyu sensöründe arıza olduğu anlamına gelmektedir.

F4 Arıza Kodu: Ateşlemede sorun olduğunu gösterir. Gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sıkıntı olması muhtemeldir. Bu durumda cihaza gaz gelmeme ihtimali çok yüksektir.

F5 Arıza Kodu: Hava prosestatında arıza olduğunu gösterir. Tamir veya değişimle problemin ortadan kalkması mümkün olabilmektedir. İsofast, Millenium Plus, Themafast, Vinto modellerinde bu hatanın görünmesi aşırı ısınma problemi olduğunu söyleyebiliriz. Limit termostatının arızalı olma ihtimali yüksektir. Termostatın değiştirilmesiyle sorun ortadan kalkacaktır.

F6 Arıza Kodu: Kalorifer sensörü devresinde yaşanan sorunda bu hata ekranda belirir. Bu durumda servisin çağrılması gerekmektedir. Solaris, Sargon Premix, Sargon Condense, Nitron, Aden modellerindeki F6 hatası baca sensörü veya hava prosestanın arızalı olduğunu göstermektedir. Millenium Plus ve Atron modellerinde görülen F6 hatası ise sıcak su sensörünün arızalı olduğu durumlarda görülmektedir.

F7 Arıza Kodu: Atron modelinde meydana gelen F7 hatası gaz armatüründeki sorun nedeniyle kombinin ateşleme problem yaşadığı anlamına gelmektedir. İsofast modelinde sıcak su sensöründeki arızadan dolayı kombinin sıcak su alınamadığı durumlarda F7 hatası belirir. Nitron modelinde beliren F7 hatası hava akışı sensörlerindeki arızadan kaynaklanmaktadır. Sargon Premix modelinde prosestat arızalarında F7 hatası alınabilmektedir.

F8 Arıza Kodu: Themafast, İsofast, Atron modellerinde bu arızanın görülmesi tesisat gidiş suyu sensöründeki arızaya işaret etmektedir. Nitron ve Sargon Premix modellerinde bu kod fan motoru arızasından kaynaklanabilmektedir.

F9 Arıza Kodu: Atron’da bu kod hava prosestatının arızalı olduğunu gösterir. İsofast modelinde sıcak su sensörünün arızalandığını gösterir. Millenium Plus ve Vinto modelinde kalorifere sıcak su gönderilemediğinde bu arıza kodu görünür. Nitron’da kablo bağlantılarındaki sorundan kaynaklanmaktadır. Sargon Premix modelinde fanın sürekli çalıştığı durumlarda bu arıza kodu görülür. Themafast modelinde su basıncını ölçen sensör arızalandığında F9 arıza kodu belirir.

F10 Arıza Kodu: Basıncın düşük olduğunu gösteren uyarı kodudur. Basıncın 1,5 bar seviyesine getirilmesiyle sorun çözülür. İsofast modelinde kalorifere giden suyun dönüş sıcaklığını ölçen sensörün arıza yapması durumunda bu hata kodu meydana gelmektedir.

F11 Arıza Kodu: Anakartın arızalandığını gösteren hata kodudur. Atron ve Nitron modellerinde bu hatanın görülmesi su akışında problem olduğunu göstermektedir.

F12 Arıza Kodu: Ekran kartı arızalarında F12 kodu görülür. Ancak Atron ve Nitron modellerinde bu hatanın görülmesi voltajın 165 Voltun altında olduğunu gösterir. Bu durumda regülatör kullanılarak kombinin voltaj düşüklüğünden zarar görmesi engellenmektedir.

F13 Arıza Kodu: Kombinin anakartında problem olduğunu gösterir. Anakartın tamiri veya değişimi gerçekleştirilerek arıza giderilir. Atron modelinde bu hata kodunun görülmesi ise kalorifere giden ve gelen suyun sıcaklığını ölçen sensörlerin değerleri arasında farkın olmasından kaynaklanmaktadır.

F14 Arıza Kodu: Kalorifer sıcaklığının 95 derecenin üstüne çıktığı durumda kombi bu hata kodunu verir. Bu durumda kombiye müdahale etmeden servis tarafından tamir edilmesi sağlanmalıdır.

F15 Arıza Kodu: Gaz mekanizmasının arızalandığını gösterir. Step motorunda sorun olduğuna işaret eder. Arızalı parçanın tamiri veya değişimi ile sorun ortadan kaldırılabilir.

F16 Arıza Kodu: Kombi kapalı olduğu halde ateşlemenin devam ettiği durumda bu hata belirir.

F17 Arıza Kodu: Dairedeki voltaj düşüklüğünde kombi F17 hata kodunu ekrana yansıtır. Regülatör takılarak kombinin voltaj dalgalanmalarından etkilenmesinin önüne geçilebilir.

F18 Arıza Kodu: Ekran kartında sorun olduğunu belirtir. Servi tarafından tamiri veya değişimi gerçekleştirilerek sorundan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

F19 Arıza Kodu: Sıcak su sensöründeki arızada bu kod belirir. Bu arızada sıcak su karşılanamaz ve peteklerin ısınmasında sorun yaşanır. Servis çağrılarak kombideki arızanın giderilmesi gerekmektedir.

F20 Arıza Kodu: Ekran kartıyla anakartın uyumsuzluğunda bu kod belirir. Eğer bu parçalardan biri değiştiyse ayarlarının yapılması sorunu giderecektir. Hala sorun devam ederse parçalardan birinin arızalı olduğunu söyleyebiliriz.

F21 Arıza Kodu: Kombinin basıncının azaldığını belirten arıza kodudur. Eğer bu kodu İsofast kombinizde görürseniz su dolaşımında problem olduğu anlamına gelmektedir.

F22 Arıza Kodu: Basıncın olması gerekenden yüksek olduğu durumlarda bu hata belirir. Bu durumda kombinin içinden su çekilerek basıncın 1,5 bar seviyesine inmesi sağlanarak sorun ortadan kaldırılır.

F23 Arıza Kodu: Kalorifer devresinin sıcaklığının 5 dereceden daha hızlı bir şekilde arttığı durumda bu arıza kodu belirir. Bu durumda kombiye reset atılarak sorunun çözümü sağlanabilir. Eğer reset atıldığı halde sorun devam ediyorsa servis aracılığıyla kombinin arızasının giderilmesi gerekmektedir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın