0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Fatih Protherm Kombi Servisi

245 kez okundu

Fatih Protherm Kombi Servisi Hayatı kolaylaştırmak adına çeşitli teknolojik ürünler hayatımıza girmiş ve çeşitli yönlerden fayda sağlayarak tasarruf edilmesini sağlamıştır. Tasarruf etme konusunda sadece maddi imkânlar değil zamandan ve harcanan efordan da tasarruf edilmesi ön plana çıkmaktadır. Özellikle makineleşme süreci olarak ortaya çıkan yenileşmeler endüstri çağının bir getirisi olarak kendini göstermektedir. Kombiler de bu kullanım özelliklerine sahip cihazlar olarak hayatımıza girmiş bulunmaktadır. Tüm kombi markalarına uyumlu olarak kombi hizmetleri Fatih Protherm kombi servisi çalışmaları tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Bulunduğu alanı kirletmeyen, az yer kaplayan, gürültü yapmayan ve kullanıcıdan bağımsız çalışma özelliklerine sahip olması özellikleri ile kullanıcılarına cazip gelmektedir. Tek tuşla yapılan ayarlamalar ve sağladığı sıcak su ve ısınma ihtiyacı rahat bir yaşam sürdürmek adına oldukça önem arz etmektedir.

Kombi Ayarları Nasıl Yapılır?

Kombi kullanımında yapılan birtakım kombi ayarları bulunmaktadır. Bu ayarların başında ısı ayarı gelmektedir. Isı ayarı yapılırken kombinin yoğuşmalı veya hermetik olmasına göre farklılık gözetilmektedir. Hermetik kombi kullanılıyorsa ısı ayarı 40 ile 80 derece arasında ayarlanmalıdır. Yoğuşmalı kombi kullanılıyorsa yoğuşma oranının düşmemesi ve tasarruf sağlayabilmeniz adına 50 derecenin altında ayarlanması uygun görülmektedir. Yaz/kış modu diğer bir kombi ayarı olarak karşımıza çıkmaktadır. Kombinin kullanılacağı mevsime göre ayarlanması gerekli olmaktadır. Bu konularda Fatih Protherm kombi arıza ve bakım çalışmalarında da destek alabilirsiniz. Yaz aylarında sadece sıcak su ihtiyacı için kullanılan kombiler yaz ayarlı olması ve kış aylarında ısınmanın da gerçekleşmesi adına kış moduna alınması gerekmektedir. Kombilerin sağlıklı kullanılabilmesi için basınç ayarı da önemli bir detay olmaktadır. Basınç ayarı 2 barın üstüne çıkmamalı ve 1 barına altına da düşmemelidir. Kombinin altında bulunan su tahliye musluğundan basınç ayarını yapabilirsiniz.

Kombi Kullanımında Yapılan Kullanım Hataları

Kombi kullanıcıları doğru bildiğini düşündüğü bazı konularda yanlış kullanım gerçekleştirmekte ve bu yanlış kullanımlarda tasarruf edilme durumunun ortadan kaldırmaktadır. Peteklerin üzerini veya önünü kapatmak hatta peteklerin üzerinde çamaşır kurutmak en yaygın yanlışlardan bir olmaktadır. Cihazın ısı verimini düşürmektedir. Kombiyi gece yatarken veya dışarı çıkıldığında tamamen kapatmak da ayrı bir yanlış kullanım durumudur. Kombi bakımlarında veya Fatih Protherm kombi petek bakımı çalışmalarında dile getiriyoruz ancak bu konulara biraz daha önem göstermeniz tasarruf edebilmeniz için faydalı olacaktır. Cihazın tamamen kapatılması ortamın soğumasına neden olacak ve buda tekrar açıldığından ideal seviyeye ulaşana kadar cihazın fazla güç sarf etmesine neden olacaktır. Bu da tasarruftan ziyade fazla yakmasına neden olur.

Kombi Bakımı ve Tamiri

Kombi kullanımında periyodik kombi bakımlarına önem vermek ve zamanında yaptırılması gerekmektedir. Kombi bakımlarının aksatılması çeşitli arızalara neden olduğu gibi külfetli maliyetleri de beraberinde getirmektedir. Bu nedenle Fatih Protherm kombi tamiri hizmetinin kombi bakımları yapılırken oluşan arızaların giderilmesi için yaptırılması birçok yönden avantaj sağlayacaktır.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın