0850 302 95 95     0530 322 24 95
    Talep Formu
0850 302 95 95     0530 322 24 95 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Fatih Kombi Petek Temizleme

207 kez okundu

Fatih Kombi Petek Temizleme Kombi kullanıcılarının kombi kullanımında önem vermesi gereken birtakım konular bulunmaktadır. Bunların başında kombinin verimli çalışma sürecine ve potansiyeline devam edebilmesi için gerekli olan kombi bakımı ve kombi petek bakımı hizmetleri olmaktadır. Bu hizmetler yıllık olarak alınması gerekmektedir. Kombi kullanıcılarının kombilerden beklediği ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarının maksimum seviyede karşılanması için Fatih petek temizleme ve kombi bakımı hizmetlerinin sonbahar ya da ilkbahar aylarında yapılması uygun görülmektedir. Dört mevsim sıcak su kullanımı sağlayan ve ısınma ihtiyacına bağlı olarak kış aylarında yoğun olarak kullanılan kombilerin bu yoğun döneme hazırlanması gerekmektedir.

Petek Temizliği Neden Önemli

  • Tüm kalorifer peteklerinden aynı verimde ısı alımının sağlanması,
  • En uzakta bulunan radyatörün bile diğer petekler kadar iyi ısınması,
  • Kombide yer alan pompa Fatih petek temizleme hizmetinin düzenli alınması ile daha az çalışması ve böylece kombinin kullanım ömrünün uzaması,
  • Kombi düşük derecede çalıştırılarak ideal ısı seviyesine ulaşılması ve yakıt tasarrufu sağlanabilmesi,

Petek temizliği yapılırken peteklerin korunması için kullanılan ilaç sayesinde uzun süre paslanmalara karşı koruma sağlanmaktadır.

Peteklerin çalışma potansiyeline etki eden petek tıkanıklığı, filtre kirliliği ve tıkanıklığı, peteklerin üstü sıcak altı soğuk olma sorunlarının çözülmesi sağlanmış olmaktadır. Petek temizleme çalışması cihazın birçok yönden verimli çalışmasına ve uzun yıllar kullanılabilme dayanıklılığına erişmesi sağlanmaktadır. Beklentilerinizi karşılayacak derecede verim alabilmeniz ve cihazınızdan memnun kalmanız gerçekleşecektir.

Kombi Petek Temizliği Yapılmasına Etki Eden Durumlar

Kombi kullanımında ısıtma işlevine sahip petekler yaşam alanlarına yerleştirilerek ısıyı yayma aracı olarak kullanılmaktadır. Bu doğrultuda peteklerin üstü sıcakken altı soğuk ise, peteklerden çalışırken ses geliyorsa, kombi filtresi çok sık kirlenmeye başladı ise, peteklerin bazıları ısınırken bazıları ısınmıyorsa, uzakta kalan petekler ısınmıyorsa,  kombi bakımı yaptırdığınız halde kirlenme devam ediyorsa Fatih petek temizleme hizmetinin en kısa sürede alınması gerekmektedir. Hizmet alınmazsa cihazın çalışma ömrü kısalması durumu başta olmak üzere cihazın tüm parçalarından alınacak verim düşecek ve zamanla ciddi arızalara neden olacaktır. Bu nedenle cihazın tüm bakımlarının yapılması kesintisiz çalışmasını ve bu çalışmayı verimli bir şekilde devam ettirmesini sağlayacaktır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizleme işlemi için kombi kapatılır ve banyoda bulunan havlupan radyatörü sökülür. Petek temizleme makinesinde bulunan hortumun bir ucu kombi giriş vanasına diğer ucu petek temizleme makinesine bağlanır. Diğer hortumun bir ucu havlupan çıkış vanasına bağlanırken diğer ucu gider olarak belirlenen alana uzatılır. Petek temizleme makinesi yakında bulunan çeşmeden su verilerek cihaz çalıştırılır. Tüm peteklerin giriş çıkış vanaları kapatılarak sadece ilk temizlenecek petek açık bırakılır ve temizleme makinesi ile tazyikli su verilerek kirlerin sökülmesi sağlanır. Petekten temiz su akana kadar su verilmeye devam edilir. Tüm petekler Fatih petek temizleme çalışması kapsamında bu şekilde temizlenmektedir. Koruyucu sıvı kullanılarak uzun süre paslanmalara karşı korunan petekleri havası da alınarak çalıma tamamlanır.

 

Fatih Petek Temizliği

Kombi kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur kombi bakımı ve petek bakımı işlemlerinin düzenli olarak yaptırılması olmaktadır. İçeriden ve dışarıdan kaynaklanacak kirlenme tesisatın normal çalışma düzeyine etki etmekte ve zamanla ciddi arızalara neden olabilmektedir. Bu durumların önlenebilmesindeki en etkili unsur Fatih petek temizliği ve kombi bakım çalışmalarının zamanında yaptırılması olmaktadır. Kombi kullanıcılarının hayatında önemli bir yere sahip olan kombilerin arıza yapması özellikle de yoğun kullanım dönemi olan kış aylarında arızalanması birçok soruna yol açabilmektedir. Bu nedenle bakımların ilkbahar veya sonbahar aylarında yapılarak cihazın kış aylarına hazırlanması faydalı olmaktadır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı

Kombi bakımı ve petek temizliği çalışmaları periyodik olarak yapıldığında uzun vadede avantaj sağlayacaktır. Çeşitli nedenler ile kombi bakımları ile ilgilenememeniz halinde petekler temizlik ihtiyacının sinyallerini vermektedir. Peteklerin üstü sıcak altı soğuk ise, uzakta kalan petek ısınmıyorsa, kombi filtresi sıklıkla kirlenmeye başladıysa, kombi bakımı yaptırdığınız halde kirlenmeden kaynaklı arızalar ile karşılaşıyorsanız, peteklerden es geliyorsa ve dereceyi yükseltmenize rağmen derecesine göre ısıtmıyorsa Fatih petek temizliği hizmetinin zamanı gelmişte geçiyor olabilir. En yakın şubeden çağrı merkezleri ile iletişime geçerek destek almanız hem kombi hem de yakıt tasarrufu için faydalı olacaktır. Ayrıca beklentilerinizi karşılayacak ısınma eviyesine de ulaşmanız gerçekleşecektir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılırken ilk olarak kombinin kapatılması faydalı olacaktır. Sonrasında banyoda bulunan havlupan radyatörü sökülerek petek temizleme makinesinde yer alan hortumun bir ucu havlupan giriş vanasına diğer ucu petek temizleme makinesine bağlanmaktadır. Diğer hortumun bir ucu havlupan çıkış vanasına bağlanırken diğer ucu klozet, tuvalet veya müşterinin uygun gördüğü bir gidere uzatılmaktadır. İlk temizlenecek petek haricinde tüm peteklerin giriş/çıkış vanaları kapatılmaktadır. Yakında olan bir musluktan petek temizleme makinesi su verilmektedir. Petek temizleme makinesi Fatih petek temizliği çalışması için çalıştırılmakta ve peteklere tazyikli su gönderilmektedir. Tazyikli su derinlerdeki pisliklerin sökülmesine etki etmektedir. Petek kimyasalı kullanılarak derinlemesine temizlik yapılmakta ve hortumdan temiz su akana kadar su verilmeye devam edilmektedir. Tüm petekler aynı işlemden geçirilmekte ve peteklere temiz su ilave edilerek peteklerin havası alınmaktadır. Böylece petek temizliği tamamlanmaktadır.

Petek Temizliğinin Avantajları

  • Cihazın kullanım ömrünü uzatır.
  • İdeal ısı seviyesine ulaşılarak yakıt tasarrufu sağlar.
  • Düşük derecede kullanıldığında bile yüksek verimde ısıtma sağlar ve Fatih petek temizliği hizmetinin sağladığı ayrıcalıklar ön plana çıkar.
  • Tüm peteklerde aynı oranda ısınma gerçekleşir.
  • Dengeli ısınma sağlanır ve ortamın sıcaklık dengesi sabit olur.

Kombi arızalarına yol açacak durumlar önemli ölçüde azaltılarak avantajlı ve tasarruflu kombi kullanımına sahip olursunuz. Ekstra masrafların önü kesilerek düşük maliyetlerde sağlıklı ve verimli kombilere sahip olmanız ve her açıdan fayda sağlamanız gerçekleşir.

 

 AKSARAY , BALAT , BEYAZIT , CANKURTARAN , CERRAHPAŞA , ÇAPA , ÇEMBERLİTAŞ , CEVİZLİBAĞ , DAVUTPAŞA , EMİNÖNÜ , FENER , FEVZİPAŞA , FINDIKZADE , HASEKİ , KARAGÜMRÜK , KOCAMUSTAFAPAŞA , KÜÇÜKMUSTAFAPAŞA , KUMKAPI , LALELİ, MAHMUTPAŞA , MERCAN , NURİOSMANİYE , SAMATYA , ŞEHREMİNİ , SİRKECİ , SOFULAR , SÜLEYMANİYE SULTANAHMET , TAHTAKALE , TOPKAPI , UNKAPANI , VEFA , YAVUZSELİM , YEDİKULE  MAHALLESİ-SEMTİ
 

 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın