0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Eyüp Petek Temizliği

95 kez okundu

Petek temizliği ısınma ihtiyacınızın yeterli seviyede karşılanması için önem taşımaktadır. Cihazın uzun ömürlü bir kulanım sürecine sahip olmasında da petek temizliği etkin rol oynamaktadır. Petek temizliği yapılırken önce kombinin kapatılması gerekir. Kombiye zarar verilmemesi için su giriş vanalarının da kapatılması gerekmektedir. İlk temizlenecek petek haricindeki peteklerin giriş ve çıkış vanaları da kapatılarak petek temizliğine başlanmaktadır. Banyoda yer alan havlupan radyatörü temizleme makinesinin hortumunun bağlanması için sökülmektedir. Hortumun bir ucu havlupan giriş vanasına diğer ucu da temizleme cihazına Eyüp petek temizliği için bağlanmış olmaktadır. Bir diğer hortum da havlupanın çıkış vanasına bağlanmakta ve hortumun öbür ucu tuvalete uzatılmaktadır. Böylece kirli tuvalete akıtılarak ev içerisinde kirlenme söz konusu olmamaktadır. Çeşmeden su açılarak petek temizleme makinesi çalıştırılmaktadır. Petek içerisine tazyikli su vererek kirlerin çıkması ve basınç uygulanması sağlanır. Peteklerdeki kirlerin çözünmesi için petek kimyasalı verilmektedir. Peteklerden temiz su çıkana kadar temizleme işlemi devam etmektedir. Temiz su çıktıktan sonra petek temizleme işlemine son verilerek peteklerin havası alınmaktadır.

Petek Temizleme İşlemi Ne Zaman Yapılır?

  • Peteklerden ses geliyor ve arıza yapıyorsa,
  • Petekler verimli ısınma sergilemiyorsa,
  • Peteklerin altı soğuk iken üstü sıcak ise,
  • Bazı petekler ısınırken bazıları ısınmıyorsa,
  • Kombi filtresi sık sık kirlenmeye başladı ise,
  • Filtreden çamurlu su akıyorsa,
  • Kombinin derecesini yükseltmenize rağmen verimli bir ısınma olmuyorsa,

Petek temizliğini yaptırmanızın üstünden uzun bir süre geçti ise Eyüp petek temizliği hizmetinin alınması zorunlu hale gelmektedir. Verimli bir ısınma sağlayabilmeniz ve ödediğiniz faturaların karşılığını alabilmeniz için petek temizliği önemli bir yere sahiptir.

Kombi Petek Temizlemenin Önemi

Kombi peteklerinin temizliği düşük derecelerde bile verimli ısı sağlayan peteklere kavuşmanızda önem arz eder. Düşük derecede ısınma ihtiyacınızın karşılanabiliyor olması maddi açıdan da daha az yakmasını ve tasarruf etmenizi sağlar. Tüm kalorifer peteklerinde aynı hızda ısı verimin sağlanması gerçekleşir. Böylece dengeli bir sıcaklığın elde edilmesi amaçlanır. Kombi ömrünün uzamasına etki eden kombi pompası daha az çalışmaktadır. Peteklerin tıkanıklıkları ve tıkanıklık nedeni ile ısıtma yetersizliğine Eyüp petek temizliği ile veda edersiniz. Peteklerin temiz olması ısınma performansını arttırmaktadır.

Peteklerin Hava Yaptığı Nasıl Belli Olur?

Peteklerin hava yapıp yapmadığı elinizi peteğin üzerine koyarak anlamanız mümkün. Peteğin üstü soğuk altı sıcaksa veya sağ tarafı sıcakken sol tarafı soğuksa gibi bir kısmı sıcak bir kısmı soğuk olması durumlarında hava yapmış demektir. Firma kontrolü gerektiren durumlarda Eyüp petek temizliği tarafından doğru hizmet alabilmeniz sağlanmaktadır. Petek hava pek önemsenmez ancak peteklerin fazla enerji harcamasına ve yetersiz ısınmasına neden olmaktadır. Bu durum da kombi bütçesi için ekstra masraf anlamına gelmektedir. Hem yüksek enerji bedeli ödemeniz hem de yeterli ısınmaya sahip olmamanıza neden olmaktadır.

 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın