0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Eyüp kombi petek temizleme

70 kez okundu

Petek Temizliği Gerektiren Durumlar

Isıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılama ihtiyaçları için kullanılan kombilerin ısıtma işlevini yerine getiren kombi petekleri belirli aralıklarda temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Kombilerin ve kombi peteklerinin bakımlarının yaptırılması yenilenmelerini sağlamaktadır. Peteklerin temizleme süresi geldiğinde birtakım sorunlar ile kendini göstermektedir. Çeşitli sebepler ile geciken kombi peteklerinin, bakım yapılmasını gerektiren durum aşağıda belirtilmektedir.

  • Peteklerin vanalarında su sızdırma durumu var ve sızan su paslı ise,
  • Peteklerin bazıları yanarken bazıları ısınmıyorsa,
  • Peteklerin üstü sıcak altı soğuk ise,
  • Peteklerden ses geliyorsa,
  • Peteklerde ısınma uzun sürüyorsa,
  • Faturalarınız normalden fazla gelmeye başladı ise,
  • Kombi bakımı yaptırmış olduğunuz halde ısınma sorunu yaşıyorsanız,

Kombi filtresini çıkarıp bakmanız durumunda filtrede çamur ile karşılaşıyorsanız, Eyüp kombi petek temizleme hizmeti almanız gerekmektedir. Petekler içerisin de dolaşan sıcak su zamanla kirlenmekte ve tortular oluşturmaktadır. Bu kireç ve tortu birikintileri peteklerin tıkanmasına ve ısıtmayı engellemesine yol açmaktadır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapılırken ilk olarak kombi kapatılmaktadır. Peteklerin sadece ilk yıkanacak petek haricinde diğerlerinin giriş çıkış vanaları kapatılmaktadır. Petek içerisindeki kirli su ve pisliklerin çıkması için tazyikli su verimi sağlanmaktadır. Sonrasında petek kimyasalı verilerek kireç ve tortuların çözünmesi amaçlanır. Çözünen pisliklerin çıkması için peteğe su verilir ve Eyüp kombi petek temizleme hizmeti kapsamında petekten temiz su çıkana kadar detaylı bir temizlik işlemi gerçekleştirilir. Diğer peteklerde aynı şekilde tek tek temizlenir. Temizlik çalışması bitince peteklerin altındaki su takviye vanasından su ilavesi yapılmaktadır. Tüm peteklerin havası alınarak sağlıklı ve verimli çalışan kombilere kavuşulmaktadır.

 

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek temizliğinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay hizmet alınacak firmanın Eyüp kombi petek temizleme firması kadar kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunma potansiyeline sahip olması olmaktadır. Firma tercihinin önemi alınacak hizmetin beklentileri karşılayacak doğru bir hizmet olması ile ilişkilendirilmektedir. Hizmet alınacak firmanın yetki belgesine sahip olması ve hizmeti garanti kapsamında gerçekleştirmesi de hizmet kalitesi açısından önem taşımaktadır. Petek temizliği yapacak ekibin petek temizleme makinesine, petek kimyasalı ve koruyucu sıvı gibi gerekli ekipmanlara ve bu araçları doğru bir şekilde uygulayabilme tecrübesine de sahip olması dikkat edilmesi gereken durumlara arasında yer almaktadır.

 

Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizliği ısınma ihtiyacının giderilmesi için çalışan peteklerin verimli çalışmasını sağlamaktadır. Verimli ısınmasının gerçekleşebilmesi için peteklerin temiz olması gerekmektedir. Sağlıklı çalışan kombiler ve verimli ısıtma sağlayan petekler için Eyüp kombi petek temizleme hizmetinin alınması fayda sağlayacaktır. Peteklerin düzenli ve ayarlı ısınması petek temizliği ile mümkün olmaktadır. Kirlenen ve tıkanan petekler temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Temizlenmediği takdirde gereken ısıyı yayamayacak duruma gelecektir. Petek bakımı kombinizin kullanımı ömrünü uzatarak yakıtta tasarruf etmenizi sağlamaktadır.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın