0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Eyüp Bosch Kombi Servisi

437 kez okundu

Ev ve iş yerlerinde ihtiyaç duyulan sıcak su ve ısınma ihtiyacının karşılanması için zamandan tasarruf ederek kolay kullanım imkanları ile yoğun olarak tercih edilen kombiler dönemsel olarak bakıma ihtiyaç duyar. Kullanıcıların çeşitli arızalar ile karşılaşması durumlarında da arıza çözümü ile birlikte yapılabilen kombi bakımları Eyüp Bosch kombi servisi hizmetleri kapsamında düzenli olarak yaptırılması fayda sağlamaktadır. Kombi kullanımında tasarruf edebilmek ve sorunsuz kombilere sahip olmak için oldukça etkin rol oynayan kombi bakımları cihazların yenilenmesi anlamına karşılık gelir.

Kombi Servisinden Nasıl Tasarruf Edilir?

Kombi kullanımında tasarruf kullanıcılar için çok önem arz eder. Sunduğu konforlu yaşamın karşılığı olarak enerji tüketimi biraz pahalı bir ısıma sistemi olan kombiler için çeşitli tasarruf yöntemleri bulunmaktadır. En basitinden kullanmadığınız odaların vanalarını kapatmanız gereksiz enerji tüketimini engelleyecektir. Yine geceleri kombi seviyesinin derecesinin düşürülmesi de daha az enerji yakılmasına ve doğal olarak tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Bulunduğunuz dairenin veya binanın ısı yalıtımının yapılması dışarıdaki soğuk havanın etkisini azaltarak evlerinizin daha kısa sürede ısınmasını sağlayacaktır. Düzenli bakım yaptırarak büyük arızalar oluşmasını ve Eyüp Bosch kombi tamiri çalışmaları ile ortaya çıkan ekstra masrafların önüne geçilmesi sağlanacaktır. Ayrıca peteklerin çevresinin veya üstünün örtülmesi ısıyı yaymasını engelleyecektir. Bu nedenle peteklerin açık tutulması avantajlı olmaktadır. Kombilerin zamansal ihtiyaçlar doğrultusunda derecelerinin düşürülüp yükseltilmesi yanında sık açılıp kapatılmaması da enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı yapılırken ilk olarak cihaz içerisindeki suyun boşaltılması sağlanmaktadır. Bakım çalışmaları bittiğinde boşaltılan kirli suyun yerine temiz su eklenmesi sağlanacaktır. Cihaz içerisindeki yanma odası sökülerek temizlenmesi sağlanır. Genleşme tankı temizlenerek basıncı ölçülmekte gerekirse gaz basılmaktadır. Kalorifer dönüş filtresi de temizlenmek üzere sökülerek temizliği yapıldıktan sonra tekrar takılmaktadır. Brülör sökülüp fırça ile temizlenir arkasından fan testi yapılarak yine fırça ile temizlenmesi gerçekleştirilir. Temizlik aşamaları yapılırken Eyüp Bosch kombi arıza tespiti yapılırsa gerekli onarım çalışması da yapılmaktadır. Sıcak su akışının kontrolleri yapılarak genel kontroller tamamlanmış olmaktadır. Müşterilerin gözetiminde son kontrol yapılarak kombi bakımı tamamlanmaktadır.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizliği de kombi bakımında olduğu gibi uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Petek kimyasalı ve petek temizleme cihazı kullanılarak peteklerin verimli çalışması için gerekli temizlik işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kombi içerisine su gitmesi engellenmesi için vana kapatılmakta ve petek içerisine tazyikli su verilerek petek içerisinde dolaşan pisliklerin çıkması sağlanır. Sonrasında bir vana açılıp diğer vana kapatılarak sökülmeden tüm peteklerin petek kimyasalı ile temizlenmesi gerçekleştirilir. Alt boru sistemleri ve üst boru sistemleri temizlenerek verimli çalışmasına engel oluşturulacak durumlar kontrol edilir. Arızalar ile karşılaşması durumunda Eyüp Bosch kombi tamiri yapılarak sorunsuz çalışan kombilere kavuşulması amaçlanmaktadır.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın