0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Etna Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

1970 kez okundu

Etna Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombiler ev ve işyerleri için çok fonksiyonlu kullanım sağlayan cihazlardır. Kombiler doğalgaz ve elektrik ile birlikte çalıştıkları son derece hassas cihazlardır. Zaman zaman bu hassasiyetten kaynaklı olarak kombi arızaları görülebilmektedir. Kombi arızalarının tamamına yakını servis tarafından çözülmesi ve tamir edilmesi gereken arızalardır. Bu nedenle aşağıdaki arıza kodlarını takip ederek arızanın ne olduğunu tespit edebilir ve kombi servisi çağırırken arızayı belirterek daha hızlı bir şekilde onarım yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kombi Arıza Kodları Ne Anlama Gelmektedir?

Kombi arıza kodları son derece faydalı bilgiler veren işaret veya kodlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Her marka kombinin arıza kodları farklı tanımlanmıştır, bu nedenle kombi markanıza uygun biçimde arıza kodlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

Kombilerdeki arızalar genellikle kombi ateşleme yapmadığı zamanlarda, gaz girişinin olmadığı zamanlarda, su basıncının düştüğü veya bittiği zamanlarda, baca tıkandığında veya aşırı ısındığı zamanlarda görülür.

Kombiler hassas cihazlar olduğu için bakım ve onarımlarının uzman ekiplerce, mümkünse servislerce yapılması gerekmektedir. Eğer kombiniz ile ilgili sürekli arıza yaşamak istemiyorsanız yılda iki kez servise kombi bakımı yaptırmanızı öneririz. Böylece servis kombinizin inceleme ve bakımını yapacak, olası arızalara önceden tespit ederek müdahale edecektir.

Etna Kombi Arıza Kodları

E0: Elektronik kart arızası anlamına gelmektedir. Kombi ateşlemiyorsa yani doğalgazı ısı enerjisine dönüştürmüyorsa böyle bir arıza kodu görürsünüz. Bu durumda cihaz çalışmayacaktır çünkü ateşleme olmamaktadır. Bu arıza kodunu görürseniz ilk yapmanız gereken cihazı resetlemek olacaktır. Gerekirse birkaç kez reset atın, cihaz hala çalışmıyorsa cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Cihaz hata kodunu vermeye devam ederse yetkili servise başvurmanızı öneririz.

E1:Yetersiz su basıncı olduğu zaman görülen hata kodudur. Cihazın çalışabilmesi için su basıncının 1 – 2 bar aralığında olması gerekir. Eğer su basıncı düşerse veya biterse cihaz çalışmayacağı için su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun için cihazın altındaki basınç musluğunu kullanarak basıncı arttırmanız yeterlidir. Ardından cihazınız çalışacaktır.

E2:Ateşleme başarısız olduğunda veya gaz olmadığı durumlarda karşılan arıza kodudur. Cihaz ateşleme yapmadığı zaman çalışmayacaktır. Aynı şekilde gaz olmadığı zaman da kombinin çalışması mümkün değildir. Bu durumda Etna servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E3: Cihazın içinde sıcaklık algılayıcısının bozuk olduğu zaman karşılaşılan arıza kodudur. Kombilerin içinde sıcaklığı algılayan sensorlar bulunur ve eğer bu sensorlarda bir arıza olursa Etna kombi arıza kodları içinde bu kod ile karşılaşırsınız. Bu durumda servis çağırarak tektik destek almalısınız.

E4: Sıcak suyu sağlayan sensorlarda veya mekanizmada bir hata varsa bu arıza kodunu görürsünüz. Böyle bir arıza kodu ile karşılaşırsanız öncelikle yapmanız gereken cihaza gaz gelip gelmediğini kontrol etmektir. Eğer cihaza gaz geliyorsa bir veya birkaç kez reset işlemi yapınız.

Cihaz çalıştığı halde ısınmıyorsa eşanjör tıkalı veya arızalı olabilir. Etna kombi su akış türbini arızalı olduğu durumlarda su sirkülasyonunda sorun oluşacağı için sıcak su sağlanamaz

E6: Kombi aşırı ısındığı zaman limit termostat devreye girerek cihazı korumak adına çalışmasını bir süreliğine durdurur. Bu durumda cihazı resetleyerek bir süre beklemeniz gerekmektedir. Cihazınız bir süre sonra eskisi gibi çalışacaktır. Ancak eğer hala çalışmıyorsa bu durumda baca arızası olabileceği ihtimalini düşünerek servis yardımı almanız gerekmektedir.

 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın