0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

37 kez okundu

Demirdöküm Aden Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Aden kombi arızalandığında neler yapılabilir? 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 led ışıkları yanıp sönüyorsa ne anlama gelmektedir? Bu makalemizde.

30 Led ışığı yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızalı.

Kombi kış konumunda iken kaloriferleri ısıtmaz. Büyük bir ihtimal kalorifer sensöründe arıza oluşmuştur. Kablolarda kopukluk olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

40 Led ışığı yanıp sönüyorsa kullanım suyunun sensörü arızalı.

Bu hata kodu yanıp söndüğünde aden markalı kombi sıcak su vermez. Sıcak su sensörü arızalanmış olabilir. Sensör kabloları kopmuş olabilir. Kesin teşhis için servisi aramalısınız.

50 Led ışığı yanıp sönüyorsa Dış hava sensörü problemi.

Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiyi çalıştırır. Aden kombinizde var ise arızalı olabileceğini gösterir. Dış hava sensörü yoksa elektrik kablolarında problem olabilir. Servis yardımı almanız gerekir.

60 Led ışığı yanıp sönüyorsa aden kombinin suyu bitmiş.

Kombinizde yeterli su olmadığı zaman 60 ışığı yanıp söner. Kombi su basıncını 1,5 bar seviyesine getirmeniz gerekmektedir. Şikayetiniz devam ediyor ise servisi arayınız. Basınç sensörü arızalanmış olabilir.

70 Led ışığı yanıp sönüyorsa hava akışında arıza var.

Cihaz hava akışını sağlayamadığı zaman yanıp sönen arıza kodudur. Fakat arıza sinyalinin bir tek sebebi yoktur. Hava akış şalteri (Prostat), Fan arızası, Elektronik anakart arızası olabilmektedir. Mutlaka servis çağırmanız gerekmektedir.

80 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombi aşırı ısınmış demektir.
 

Cihazın hangi konumda çalıştığını kontrol edin. Kış konumunda bu sorun yaşanıyor ise peteklerin vanalarını kontrol edin. Kombi altındaki vanaları kontrol edin. Petek ve kombide bulunan vanaları açmanız gerekmektedir. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse pompa arızılanmış olabilir. Kombi filetresi kirden tıkanmış olabilir. Petek temizlemesi gerekebilir. Isı sensörü veya kablolar kopmuş olabilir. Servisi aramanız gerekmektedir.

90 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombide ateşleme sorunu var.

Gaz yok arızası olarak bilinmektedir. Dairenizde gaz olması halinde bu arıza kodu devam ediyorsa servisi arayın. Gaz valfi arızalı olabilir.



BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER



Hemen Arayın