0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Bosch Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

588 kez okundu

Kullandığımız cihazların birçoğunda programlanmış ve herhangi bir aksaklık için ya da tedbir amacıyla kullanıcıyı uyarmak için dijital ekranında bir takım uyarı simgeleri bulundurmaktadır. Bu uyarı simgeleri özellikle evlerimizde kullandığımız kombiler için büyük önem taşımaktadır. Kombilerin kullanımındaki en önemli faktör kombilerin teknik özellikleri ve dijital ekranında çıkmakta olan simgeleri manasını bilmektir. Bu simgeler genellikle kombide yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu bize anlatmaya çalışmaktadır.Bosch kombi arıza kodları hakkında bilgi verecek olursak;

Lo uyarısı

-Bu uyarı dijital ekranda gösterildiği zaman çocuk kilidini açık olduğunu bize bildirmek istemektedir. Ev ortamında yaşayan bireyler arasında çocuklar var ise o kilidin basılı tutularak kapalı hale gelmesini sağlanabilmektedir.

-A7 Arıza Kodunun Anlamı

Bu kod kombideki sıcak su sensörünün herhangi bir nedenden dolayı arızalandığını göstermektedir.  Genellikle bu tarz bir problemle karşılaşıldı zaman sıcak suya bağlı olan kablonun kontrol edilmesinde fayda vardır.

A8 Arıza Kodu

-Cihazın BUS  iletişimin de meydana gelmiş olan bir arızadan kaynaklı gösterilmiş olan bir koddur bu kodun çıkma sebepleri arasında termostatta oluşmuş olan bir problemin payı olabilmektedir.

İki Adet T Uyarısı

Bu uyarı genellikle bir problem olduğu için meydana gelmez.  Kombinin yaz ve kış ayları için özel olarak çalışmak kategorileri bulunmaktadır. Kategoriler arasında bir seçim yapıldığı zaman yatık şekilde olan iki tane T ekranda görünmesi normal bir durumdur. Fakat bu yatık iki t zamanla yani yaklaşık bir 20 dakika kadar süre sonra ekrandan kaybolmaktadır.

C4 Arıza Kodu

-Eğer baca tam olarak istenildiği şekilde yerinde değilse yani yerinden çıkmış ya da farklı bir sebepten dolayı yerine tam oturmamış iseC4 kodunun çıkması olası bir durumdur.

-Kombi Bacaları’nın dışarıya çıkan kısmanın belirli bir standardı vardır. Bu standardın dışına çıkıldığı zaman yine C4 simgesinin ekranda çıkması olasıdır.

-Bu tür problemler haricinde ek olarak fan’da oluşabilecek bir arıza kombide yine C4 arıza kodunun oluşmasına neden olabilmektedir

C6 Arıza Kodu

Bosch kombi arıza kodları arasında yerini alan C6 arıza kodu da ekranda görülebilmektedir. Bu arıza kodunun çıkma sebebi ise anakartta meydana gelebilmiş olan herhangi bir arıza olabilir ya da kombinin çalışmasına olanak sağlayan motorda problemler olabilir.

 

 

İki Adet C Arıza Kodu

Yine Bosch kombi arıza kodları içinde yer alan art arda sıralanmış 2 tane c kodunun anlamı ise

-Kombini dış hava için bulundurduğu sensörün arızalanmış olması problemin kaynağı olabilir.

 

D5 Arıza Kodu

Yine ekranda görebileceğimiz kodlardan birisi D5’tir.

Bu kodun çıkma sebebi ise denge kabındaki harici sıcaklık sensörü ile meydana gelmiş olan arıza olabilmektedir.

- Kodun ortaya çıktığı zaman yapılması gereken sensörlerinözellikle sıcaklık sensörünün ve kabloların tekrardan kontrol edilmesidir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın