0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Başakşehir Kombi Servisi

1298 kez okundu

Başakşehir Kombi Servisi

Kombiler yaygın kullanılan ısınma ve sıcak su sistemleridir. Ev, iş yeri ve diğer iç mekanlarda var olan ihtiyaçlar nedeniyle bu sistem kullanılmaya başlanmıştır. Yılın büyük çoğunluğunu soğuk iklimde geçiren bölgeler için son derece avantajlı olduğu söylenebilir. Ancak bu hepsi bir yerde mantığı bazen sorunlara neden olabiliyor. Sözgelimi Başakşehir kombi servisi ile İstanbul ve ilçelerde yaşanan kombi sorunları için servis talebinde bulunabilirsiniz.

Evde Hangi Kombiyi Kullanmak Gerekiyor?

Hangi kombinin evde kullanım için uygun olduğunu incelemeden önce kısaca kombi çeşitlerinden bahsetmekte yarar var. Hermetik kombiler, bacalı ve yoğuşmalı kombiler şeklinde sınıflandırma söz konusu. Bunların her biri için değişik teknik özelliklerden bahsetmek mümkün, ancak evler için bacalı ve hermetik çeşitler en sık kullanılanlardır. Tabi bacalı olanlar için bir baca çıkış yerinin olması kritik öneme sahip. Bunun dışında hermetik kombilerde bu baca çıkışına gerek kalmıyor. Kendi içindeki sistem sayesinde hava sorunu çözülüyor. Bu kombileri yeni aldıysanız ve yardıma ihtiyacınız varsa teknik desteği almak ve kullanım özelliklerini öğrenmek üzere Başakşehir kombi servisi başvurusu yapabilirsiniz.

Kombi Avantajları Neler?

Isınma, sıcak su, ocak için doğal gaz ihtiyaçlarının tek bir yerden karşılanması, hepsi için ayrıca ödeme yapma zorunluluğu olmaması, istendiğinde yine tasarruf imkânı sağlaması avantajlar sıralanabilir. Dikkat edildiğinde kombi iyi bir tasarruf yöntemi bile olabilir.  Ancak her tesisatta olduğu gibi doğalgaz için de servis ihtiyacı görülebiliyor. İstanbul’da kamet edenler için başvurular Başakşehir kombi bakımı noktasına yapılabilir.

Yaygın Görülen Kombi Sorunları

Olası Başakşehir doğalgaz tesisat tamiri yardımı başvurularınızdan önce hangi sorunlarla karşılaşabileceğinize göz atmakta yarar var:

·       Isıtmama Sorunu: Kombinin ısıtmaması petek ve boru hattında tıkanma, derece düşüklüğü, tıkalı filtre durumu gibi nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir.

·       Ses Sorunu: Su ve kalorifer ayrıştırıcısı sorunu, fan motorunda problem, kombi haznesinde biriken hava gibi nedenlere bağlı olarak ses oluşabilir.

·       Kombinin Çalışmaması: Vananın kapalı olması, sigorta bölümünün atması, basıncın düşmesi gibi nedenlere bağlı olarak çalışmayabilir.

·        Su Kaçırma: Genleşme tankında sorun, tesisata gereğinden fazla su eklenmesi gibi nedenlere bağlı olarak akıtma oluşabilir.

·       Radyatör Sorunları: Filtre tıkanması, ilk tesisat kurulumdaki hatalar, su/ kalorifer ayrıştırıcı sorunları, petek tıkanması, kirlilik gibi nedenlerden dolayı ısıtma dengesizlikleri görülebilir.

 

Kombi Arızasında Ne Yapılır?

Kombi arızalarında öncelikle sorunun basit mi yoksa karmaşık bir nedenden mi olduğunu anlamak için Başakşehir kombi bakımı firmasına telefonla ulaşabilirsiniz.  Var olan sorunu kısaca özetledikten sonra problem eğer basitse, ekstra bir müdahaleye gerek kalmadan çözüm üretilir. Ancak karmaşık ve ciddi bir sorun varsa, uzman yardımı gerekir.  Sorunu iyi ifade etmeniz bu noktada kritik öneme sahip. Yani olduğu gibi yetkililere aktardığınızda çözüm süreci de hızlı biçimde gerçekleşir.

Kombi Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Ekonomik şartlar, doğal dengenin korunması ve tüketim alışkanlıklarının sınırlandırılması adına tasarruf son derece önemli bir durumdur. Tüketimin teşvik edilmesi sonucu dünyanın yapısı olumsuz önde değiştiği için herkesin küçük de olsa bir tasarruf önlemi alması kelebek etkisi yaratabilir. Her ne kadar bu durum daha uzun bir açıklama isteyen bir konu olsa da kombi tasarrufu ile ilgili somut önerilere dönmekte yarar var. Öncelikle kombiyi çok uzun süre yüksek derecelerde kullanmak zorunda değilsiniz. Ortalama bir sıcaklık elde edildikten sonra bir süre zaten bu sıcaklık devam edecektir. Düşük dereceli kullanım dışında düzenli olarak kombi bakımlarınızı yaptırmak, ciddi sorunları ertelemeden Başakşehir kombi bakımı desteği ile çözüme ulaştırmak da bir nevi tasarruf sağlayacaktır. Çünkü zamanında bakım yaparak büyük sorunların ve maddi kayıpların önüne geçilmiş olur.

Doğal Gaz İle Kullanım Şart mı?

Doğal gaz dışında LPG kullanımı ile kombi kullanımı mümkündür. Ancak yaygın biçimde doğal gaz kullanılmaktadır. LPG için daha fazla bilgi için Başakşehir kombi servisi aranabilir.

Kombiler Tehlikeli mi?

Kombinin ciddi tehlikesi doğalgaz kaçağının olması, yani genel tesisat kurulumunda meydana gelen hatanın olması kaynaklıdır. Üretici kurum yeterli özeni göstermezse, gerekli önlemleri almazsa ve malzemelerde eksik, hatalı kullanım yaparsa, olası bir sorunda çok ciddi can ve mal kaybı olabilir. Ancak bu tür bir soruna çok nadir rastlanmaktadır. Doğal gaz tesisatları birçok denetimden geçerek kurulur. Bir ikinci tehlike yaratabilecek nokta, ocakta kullanım sırasında bazen gaz biriktiği için hafif harlı bir şekilde yanabilir. Uzun bir süre gazı açık tutarsanız ve içeriyi havalandırmazsanız büyük bir patlama olabilir. Gaz birikimi sorunu için en kısa sürede gerekli önlemin alınması adına Başakşehir kombi arıza başvurusu yapmanız önerilir. Ayrıca ilk satın alırken de doğalgaz firmasını iyice araştırmanız tavsiye edilir.

Kombi Garanti Süreleri

Genellikle kombi garanti süresi 2 sene olarak belirlenmiştir.  Bu sürede bazı firmalarda değişiklik olabilir. Ancak sigorta süresinden emin değilseniz Başakşehir kombi tamiri servisi ile rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. Garanti kapsamı hakkında da merak ettiklerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Petek Temizliğinin Önemi

Tesisatın sağlıklı bir şekilde ısıtma sağlayabilmesi için petek temizliği son derece önemlidir. Düzenli bakımlar olmadığında tıkanma, dengesiz ısıtma, hiç ısıtmama gibi sorunlar görmek mümkündür. İçindeki pis su ve havanın çıkarılması gerekir. Periyodik bakımları yaptırmak üzere Başakşehir kombi petek temizliği başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başakşehir Servis Güvencesi

Meydana gelen kombi sorunlarının kısa sürede güvenli bir şekilde çözümü için profesyonel hizmet veren Başakşehir acil kombi servisi başvurusu yapmanız önerilir. Daha büyük sorunlara neden olmamak adına tesisatta bir sorun olduğu zaman önce servisi arayarak durumu açıkça yetkililere bildiriniz. Bu esnada gelişigüzel herhangi bir uygulama yapmamanız önerilir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın