0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Başakşehir Dolçevita Kombi Servisi

211 kez okundu

Isıtma sistemleri içerisinde yer alan kombiler ev ve iş yerleri gibi yaşam alanlarındaki sıcak su ihtiyacını karşılamak ve ortamın sıcaklığını sağlama işlevlerine sahiptir. Kombilerin kullanım ömrünü uzatmak ve kullanım devamlılığını sürdürmek için Başakşehir Dolçevita kombi servisi bakım hizmetlerinin alınması gerekmektedir. Peki, bu bakım çalışmalarında neler yapılır inceleyelim.

Kombi parçaları içerisinde yer alan tozların temizlenmesi ile bakım çalışmalarına başlanmaktadır. Bu temizlikten kasıt yanma haznesinde zamanda birikmiş tozların temizlenmesi, gözeneklerdeki tozların temizlenmesi, tesisat filtresinin sökülerek temizlenmesi ve fan motorunda kullandıkça biriken tozların fırça yardımı ile temizlenmesi işlemlerinden oluşmaktadır. Ayrıca gaz basıncı ölçümü yapılması için genleşme tankında yer alan hava oranının ölçülmesi ve sonuca göre gaz basıncının yapılması, kombinin gaz walfi üzerinden kapasite ayarı yapılmalı, ateşleme elektrotları zımparalanmalı ve sıcak su akışının kontrolü sağlanmaktadır. Bu işlemlerin yapılmasından sonra kombinin çalıştırılarak yapılan testler nazarında kontrol edilmesi gerekir. Son olarak müşterilerin aldığı hizmetten memnun olması adına müşteriler nazarında son kez test edilerek kombi bakımı tamamlanmaktadır.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliğinin Önemi

Kombi bakımı ve petek temizliği ile kombilerin verimli çalışma potansiyeli devamını sürdürecek ve cihazın kullanım ömrünü uzatacaktır. Kullanıcıların can ve mal güvenliği güven altına alınarak herhangi bir zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Genellikle ciddi ye alınmayan Başakşehir Dolçevita kombi petek bakımı ve servis hizmetleri aslında müşterilerin yaşam alanlarını güvenli hale getirmektedir. Özellikle gaz kaçağı gibi arıza durumlarında ciddi kazalar meydana gelebilmektedir. Bu olumsuz durumların yaşanmaması adına kombi bakımlarının düzenli bakımları yaptırılmalı ve ihmal edilmemelidir. Ayrıca kombi bakımlarının düzenli olarak yaptırılması enerji tasarrufu sağlanmasında da etkili olmaktadır. Isınma durumunu gerçekleştirme işlevini üstlenen peteklerin kirlenmesi veya kireçlenmesi tıkanmasına yol açmaktadır. Bu durumda ısıtma görevini yerine getirmesi mümkün olmamaktadır.

Kombi Arıza ve Tamir İşlemleri

Genellikle kombi bakımlarının zamanında yapılmamasından kaynaklanan kombi arızaları kombi servisleri tarafından kontrol edilmektedir. Kombi arızalanmalarına karşı korunaklı fiş kullanımı oluşabilecek arızaları ve kazaları minimize etmek için faydalı olmaktadır. Her türlü arıza için 7 gün 24 saat arayabileceğiniz çağrı merkezlerimiz ile Başakşehir Dolçevita kombi arıza bildirimi yapmanıza olanak tanınmaktadır. Kış mevsimlerinde oldukça önem arz eden kombinin kullanımı aksamaması ve yoğun kullanım dönemine girmesi bakımından sonbahar aylarında bakımlarının yapılması ideal bir zaman olmaktadır. Çeşitli arızalar nedeni ile ihtiyaç duyulabilen servis hizmetlerinde 1 yıllık hizmet garantisi sunulmaktadır. Müşterilerimizin memnuniyeti adına tüm Başakşehir Dolçevita kombi tamir ve bakım çalışmalarında müşteri onayı alınmakta çalışmalar böyle devam ettirilmektedir. Parça değişimi gereken arızalarda da aynı durum aynı olmakta ve tüm tamir çalışmalarında orijinal malzeme kullanılmaya özen gösterilmektedir. Orijinal malzeme kullanımı doğrultusunda yıllık garanti süresi de gerçekleşmektedir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın