0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Başakşehir Bosch Kombi Servisi

244 kez okundu

Kombilerin ısınma alanında yeri doldurulamaz bir özelliğe sahip olması ve vazgeçilmez konforu kullanıcılarını tasarruflu kullanmaya yönlendirmektedir. Daha tasarruflu kombi kullanmanız için gereken işlemleri gerçekleştirmeniz oldukça faydalı olacaktır. Öncelikle kombinizi sık sık açıp kapatma işlemine maruz bırakmamalısınız. Açıp kapatma işlemi çalışmasından daha fazla efor harcamasına neden olmaktadır. Peteklerin etrafını veya üstünü örtmemeniz ısının yayılmasını kolaylaştırarak tasarruf etmenizde etkili olacaktır. Dışarıdan gelecek hava sızıntılarına karşı önlem almanız mesela camlara pvc kaplama yapmanız yine Başakşehir Bosch kombi servisi için tasarruf yöntemleri arasında sayılmaktadır. Dairenize veya binanıza izolasyon yaptırmak daha hızlı ısınma sağlayacaktır. Petek arkalarına ısı yalıtım levhası yerleştirilmesi peteklerdeki sıcak havayı hızlı bir şekilde ortama taşıyacak ve tasarruflu kombi kullanımına fayda sağlayacaktır. Geceleri kombiyi kapatmak yerine ayarını düşürmeniz daha sağlıklı tasarruf sağlamaktadır. Yine kombilerin tasarruflu kullanımı için sıcak su ayarını musluklardan değil de kombilerden yapmak tasarruflu bir sonuç elde edilmesini sağlayacaktır.

Petek Temizleme Çalışmaları

Kombilerin noktaları elden geçirilerek tek tek temizlenmesi ve sökülmesi gereken bölümlerin sökülerek yıkanması bakım hizmeti içerisinde yer almaktadır. Peteklerin temizlenmesinde de aynı şekilde peteklerin sökülerek temizlenmesi gerçekleştirilmektedir. Petek bakımında kombinin kapatılması ve vanaların kontrol edilerek çalışmaya başlanması gerekmektedir. Tesisat içerisinde yer alan radyatörlerin giriş çıkış vanaları kapatılarak petek temizleme makinesi tesisata bağlanmaktadır. Peteklerde bulunan giriş çıkış vanaları açık bırakılarak Başakşehir Bosch kombi petek bakımı ve temizliği için hazır duruma gelinmektedir. Sonrasında petek temizleme makinesinin hortumu sökülen radyatörün yerine giriş vanasına bağlanması sağlanır. Peteklere su gitmesi için ise hortumun diğer ucu petek temizleme aracına bağlanarak tazyikli su verme işlemi yapılmaktadır. Petek içerisindeki pisliklerin kolayca çıkması ve uzun süre kireçlenmesinin engellenmesi için petek kimyasalı kullanılmaktadır. Peteklerden temiz su gelene kadar su verimi tekrarlanmaktadır. Temiz suyun gelmesi ve dolayısıyla peteklerin temizlenmesi gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Kombi Arıza ve Tamir Durumları

Kombiler zaman zaman birtakım sebepler doğrultusunda arıza verebilmektedir. Bu durumlarda çağlı merkezlerimiz ile iletişime geçerek arızanın ne olduğu konusunda Başakşehir Bosch kombi arıza kapsamında bilgi verilmesi hızlı ve etkili çözümler sunulmasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca servis hizmetine gerek kalmadan çözümlenebilecek arızalar olduğunda müşterilerimizin kolayca yapabilmesi de sağlanmaktadır. Kombiler ısıtmıyorsa, termostat ayarına bakılarak ısı derecesinin düşük olduğu için mi ısıtmıyor öğrenebilirsiniz. Radyatörde yer alan giriş çıkış vanalarının da kontrol edilmesi gerekir. Eğer vanalar kapalı ise sıcak suyun dolaşması ve dolayısı ile ısınmanın engellenmesi söz konusu olmaktadır.

Kombilerin çalışmadığı durumlarda ise elektrik fişinin takılı olup olmadığının kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Kombide su akıtma sorunu var ise kombi üzerinde yer alan su basınç göstergesi gözden geçirilerek su barının 2 bar üzerinde olup olmadığı öğrenilmelidir. Su basıncını düşürerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ateşleme konusunda sıkıntı var ise kombinizi resetleyerek sorunun çözülmesi sağlanabilir. Kombi yanarken patlama yapıyor ise Başakşehir Bosch kombi tamir ve arıza için gerekli servis kaydını yapmanız gerekli olmaktadır. Bu arıza için tecrübeli bir uzman yardımı faydalı olacaktır.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın