0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Bahçelievler Petek Temizliği

83 kez okundu

Bahçelievler Petek Temizliği Kombilerin çalışma potansiyelinde ve ısı yayma işlevinde etkili olan bakım hizmetleri içerisinde yer alan petek temizliği önemli bir yere sahiptir. Kombi bakımları kadar önem taşımaktadır. 2 veya 3 yılda bir yapılması öngörülmektedir. Kombi kullanımında ideal ısı seviyesine ulaşmak ve düşük derece de bile yüksek ısı verimi ile tasarruflu kombi kullanımını gerçekleştirebilmeniz Bahçelievler kombi petektemizliği ile mümkün olmaktadır. Petekler içerisinde oluşan kalıplaşmış kirler, bağlantı noktalarında suyun etkisi ile oluşan paslanmalar ve diğer kirler suyun akışını bozmakta ve ısıtma seviyesini düşürmektedir. Zamanla peteklerin ve filtrelerin tıkanması ile peteklerin işlevini yitirmesine kadar uzanan sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu durumda kombi petek temizliğinin yaptırılması avantajlı kullanım imkânı sunmaktadır.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi petek temizliği yapılırken ilk olarak kombinin ve kombi vanasının kapatılması gereklidir. Petek temizleme makinesi hazırlanarak banyoda bulunan havlupan sökülmektedir. Petek temizleme makinesinde bulunan horumun bir ucu kombi giriş vanasına diğer ucu petek temizleme makinesine bağlanmaktadır. Diğer hortumun bir ucu kombi çıkış vanasına bağlanırken diğer ucu ise tuvalet, klozet veya müşterinin talep ettiği herhangi bir gider alanına uzatılmaktadır. Böylece Bahçelievler petek temizliği hizmetine başlanmakta ve hiçbir şekilde ortamın kirlenmesine müsaade edilmemektedir. Peteklere zarar vermemek kaydı ile basıncın 2 bar seviyesini geçmemesine özen gösterilerek su basılmaktadır. Tüm peteklerin giriş çıkış vanaları kapatılmakta ve temizlenecek ilk peteğin vanaları açık olacak şekilde tazyikli su verimi yapılmaktadır. Sonrasında petek kimyasalı kullanılmaktadır. Temizlenen peteklere son olarak koruyucu sıvı ilavesi ile su ilave edilerek petek temizliği tamamlanmaktadır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kombi petekleri kombi bakımları gibi düzenli olarak temizlendiğinde etkili verim elde edilmektedir. Ancak kombi bakımları gibi her yıl yapılması gerekmediği için bazen farkında olmayabilirsiniz. Bu durumda özellikle bazı arızalar ile karşılaşmanız sizi petek temizliği yaptırmanız sonucuna ulaştırabilir. Bu durumlar şöyle sıralanabilir:

Peteklerin üstü sıcak altı soğuksa,

Filtreler sıklıkla kirleniyor ve tıkanıyorsa,

Petekler ısınmıyorsa,

En uzakta kalan petek ısınmıyorsa,

Peteklerden ses geliyorsa,

Petekler su akıtıyorsa ve bu su kirli ise Bahçelievler petek temizliği hizmeti alınması zorunlu hale gelmiş bulunmaktadır. En kısa sürede petek bakımının yaptırılması her yönden faydalı olacaktır.

Petek Bakımının Önemi

Kombi kullanımında petek bakımı ve kombi bakımları başta cihazın kullanım ömrünü uzatmakla birlikte birçok yönden avantaj sağlamanıza etki etmektedir. İdeal ısı seviyesinde çalışan kombilere sahip olmanız ve düşük derecede bile istenilen ısınmaya kavuşabilmeniz gerçekleşir. Bu nedenle kombi bakımlarının ve Bahçelievler kombi petek temizliği hizmeti tasarruf edebileceğiniz kullanım imkânı sunar. İdeal çalışma performansına erişen kombilerin maddi kazançları ve sorunsuz çalışabilme potansiyeli masrafsız kombi kullanımına olanak tanır. Böylece hem beklentileriniz karşılayacak ısıya ulaşır hem de ekstra masraflar ile karşılaşmazsınız.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın