0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Bağcılar Petek Temizliği

123 kez okundu

Bağcılar Petek Temizliği

Kış aylarında neredeyse hiç kapatılmadan kullanılan kombiler yoğun kullanım nedeni ile bakım ve temizlik hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Radyatörlerde dolaşan su zamanla kirlenmekte ve çeşitli arızalara yol açabilmektedir. Su temasının bulunduğu bağlantı yerlerinde paslanma ve yıpranmalara neden olurken petek içlerinde kalıplaşmış kir oluşumuna neden olarak filtre ve radyatörlerin tıkanmasına ve işlevlerini yerine getiremez hale gelmesine yol açmaktadır. Bu durumların yaşanmaması için her yıl olmasa da 3 ila 3 yıl aralıklarında Bağcılar petek temizliği hizmetinin alınması önemle bildirilmektedir. Kombi arızalarının meydana gelmesi veya çeşitli sorunlar ile karşılaşılması durumunda alınacak hizmet çok daha külfetli olmakla birlikte cihazın onarılabilir durumu da tahmin edilememektedir. Bu yüzden kombi ve petek bakımlarına daha sıcak bir yaklaşım sergilemeniz sizsin için fayda sağlayacaktır.

Kombi Petek Temizliği Yapılmasını Gerektiren Belirtiler

Kombi radyatörleri petek temizliği yapıldıktan sonra uzun süre geçti ise verimli çalışmaya devam edememektedir. Bu durumda birtakım sorunlar baş gösterecektir. Bu sorunları aşağıda listeleyerek bilgi edinmeniz amaçlanmaktadır.

  • Peteklerin üstü sıcakken altı soğuksa,
  • En sonra yer alan kombi hiç ısınmıyorsa,
  • Kalorifer dönüş hattında bulunan ayrıştırıcı filtre tıkanmışsa,
  • Filtrelerden kirli su akıyor ve tıkanıyorsa,
  • Peteklerden çalışırken ses geliyorsa,

Petekler hiç ısınmıyor veya ısınsa bile ortamı ısıtamıyorsa, kombi petekleri çalışmasını engelleyecek kadar kirlenmiş ve arızalara davetiye çıkarıyor demektir. An kısa sürede çağrı merkezlerimiz ile iletişime geçerek Bağcılar petek temizliği hizmet talebinde bulunmanız yararınıza olacaktır. Aksi takdirde çalışan ve enerji tüketen bir kombiye karşılık ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayamayan ama fatura ödeyen bir kullanıcı konumunda yer almış olursunuz. Tasarruflu kombi kullanımı şöyle dursun ekstra masraflar ile bile karşılaşabilirsiniz.

Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kombi petekleri sökülmeden ve etrafı hiçbir şekilde kirletmeden özenle temizlenmektedir. Petek temizliği için gerekli araçlar üstün kaliteye sahip olmakla birlikte alanında uzmanlaşmış ustalar tarafından sunulmaktadır. Öncelikle kombinin ve kombi vanasının kapatılması sağlanır. Banyoda yer alan havlupan sökülerek borunun bir ucu giriş vanasına diğer ucu petek temizleme makinesine bağlanır. Diğer hortumun bir ucu çıkış vanasına diğer ucu tuvalete veya müşterinin istediği gider bölgesine uzatılır. Tazyikli su verilerek Bağcılar petek temizliği işlemine başlanır. Peteklerden temiz su çıkana kadar su verilmeye devam edilir. Sonrasında petek temizleme kimyası ile detaylı temizleme yapılır ve koruyucu sıvı ilavesi yapılarak peteklere su verilir. Tüm peteklerin havası alınarak müşteri gözetiminde kontroller yapılarak petek temizliği tamamlanır.

Petek Temizliğinin Önemi

Peteklerin ısıtma işlevini kaybetmeden fark edilerek zamanında hizmet talebinde bulunulması ve Bağcılar petek temizliğihizmetinin gerçekleştirilmesi cihazın yıpranmasını engelleyerek kullanım ömrünü uzatır. Çözümleri zaman alan arızalara karşı cihazın korunmasını ve büyük arızaların oluşmasını engeller. Sağlıklı bir cihaz ve yüksek performansta çalışan bir tesisat sunarak enerji tasarrufu yapmanıza olanak tanır.


BAĞCILAR İLÇESİ , BAĞCILAR MERKEZ , BAĞLAR , BARBAROS , ÇINAR , DEMİRKAPI , FEVZİÇAKMAK , GÖZTEPE , GÜNEŞLİ , HÜRRİYET , İNÖNÜ , KAZIMKARABEKİR , KEMALPAŞA , KİRAZLI , MAHMUTBEY , SANCAKTEPE , YAVUZSELİM , YENİGÜN , YILDIZTEPE , YÜZYIL MAHALLESİ-SEMTİBİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın