0850 302 95 95     0530 322 24 95
    Talep Formu
0850 302 95 95     0530 322 24 95 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Bağcılar Kombi Petek Temizleme

213 kez okundu

Bağcılar Kombi Petek Temizleme

Kombi kullanımı ile evlerde veya çeşitli iş yerlerinde sıcak su ihtiyacı karşılanmakta ve ortamın ısınması sağlanmaktadır. Farklı ısınma sistemlerinde olduğu gibi her gün veya gün içerisinde sürekli zahmet vererek ilgilenmek istemez. Gerekli ayarlamalar ile kurulumu yapıldıktan sonra ara sıra bazı ayarları kontrol edilmektedir. Birde günlük kullanım durumunuza göre ısıtma derecesini tek tuşlama ile halletmeniz yeterli olmaktadır. Böyle bir kullanım özelliği ile kullanıcılarını memnun eden kullanım özelliklerine sahip olmaktadır. Bu kullanım düzeninin devam etmesi ve cihazla ilgili bir sorun yaşamanız için Bağcılar kombi petek temizleme ve kombi bakımı hizmetlerini düzenli olarak almanız gerekecektir. Kullanım zamanına göre kombi içerisindeki su kirlenerek hem tesisat içerisinde arızalara neden oluşturarak hem de peteklerin tıkanarak ısıtma işlevini kaybetmesine neden olmaktadır.

Kombi Petek Temizleme Aşamaları

 • İlk olarak kombi ve kombi vanası kapatılır. Amaç kombinin zarar görmesini engellemektir.
 • Petek temizliğinde kullanılan petek temizleme cihazı takılarak çalışmaya hazırlanmaktadır.
 • Cihaza yüksek basınçta su verilerek genel pisliklerin çıkması amaçlanır.
 • Petek temizleme kimyasalı ile kireç ve paslanmaların temizlenmesi için Bağcılar kombi petektemizleme işlemi için detaylı bir temizleme çalışması gerçekleştirilir.
 • Petek temizleme kimyasalı tüm petekler, üst boru sitemleri ve alt boru sistemlerinde dengeli olarak dağılım göstererek temizliği yapılmaktadır.
 • Petek temizleme kimyasalının yeterli süre tesisatta dolaşımının sağlanmasından ve temizlenmeyi sağlamasından sonra boşaltılması sağlanır.
 • Tekrar temiz su verilerek sistemin iyice temizliğinin yapılması gerçekleştirilir.
 • Kombi filtreleri de bu kirlerden en çok etkilenen parçalar olduğu için filtrelerde çıkartılarak özenle temizlenmektedir.
 • Tesisattan temiz su çıkana kadar su dolaşımın yaptırılması ile petek temizleme çalışması sonlandırılırken koruyucu sıvı ilavesi de yapılmaktadır.
 • Son olarak peteklerin havası alınarak petek temizliği bitirilmektedir.

Kombi Petek Temizliğinin Önemi ve Avantajları

Cihazın kullanım ömrünü uzatmada kombi bakımları ve petek temizleme hizmetleri çok önem taşımaktadır. Özellikle ısınma işlevinin verimli olarak sağlanmasında petek temizleme hizmeti önemli bir yer tutmaktadır. Yakıt tasarrufunda Bağcılar kombi petek temizleme hizmeti ile yüksek oranlarda tasarruf yapılabilmektedir. Petekler içerisinde kalıplaşmış kirler petek temizleme makinesi ve kimyasalı ile temizlenerek peteklerin ısınma süresi hızlanmaktadır. Isıtma seviyesi de yükselmektedir. Böylece düşük derecede de ısınabilerek yakıt tasarrufu yapabilmenize olanak tanır.

Petek Temizliği Gerektiren Durumlar

 • Kombi peteklerinin üstü sıcakken altı soğuksa petek temizliği yapılmalıdır.
 • En sonda kalan petek ısınmıyorsa temizliğe ihtiyaç vardır.
 • Kombi çalışmasına rağmen petek ısınmıyorsa ve ısıtmıyorsa peteklerin içi kirlenmiş ve kirler nedeni ile tıkanmıştır. Tıkanıklıkların giderilmesi için Bağcılar kombi petek temizleme işleminin yapılması gerekli olmaktadır.
 • Kombi çalışırken peteklerden ses çıkıyorsa yine petek temizleme yapılmalıdır.
 • Filtreler sık sık kirleniyor ve peteklerden kirli su akıyorsa petek temizliği yapılması ve tesisatın verimli çalışma potansiyeline eriştirilmesi sağlanması gerekmektedir.


  BAĞCILAR İLÇESİ , BAĞCILAR MERKEZ , BAĞLAR , BARBAROS , ÇINAR , DEMİRKAPI , FEVZİÇAKMAK , GÖZTEPE , GÜNEŞLİ , HÜRRİYET , İNÖNÜ , KAZIMKARABEKİR , KEMALPAŞA , KİRAZLI , MAHMUTBEY , SANCAKTEPE , YAVUZSELİM , YENİGÜN , YILDIZTEPE , YÜZYIL MAHALLESİ-SEMTİ

  Baymak Bağcılar Kombi petek temizleme

            Beretta Bağcılar Kombi petek temizleme

            Budereus Bağcılar Kombi petek temizleme

            Demirdöküm Bağcılar Kombi petek temizleme

            Arçelik Bağcılar Kombi petek temizleme

            ECA Bağcılar Kombi petek temizleme

            Ferroli Bağcılar Kombi petek temizleme

            Vailiant Bağcılar Kombi petek temizleme

            Viessmann Bağcılar Kombi petek temizleme

            Airfel Bağcılar Kombi petek temizlemeBİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın