0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Bağcılar Beko Kombi Servisi

306 kez okundu

Ev veya iş yerlerinde kullandığımız kombiler sıcak su ve sıcak bir ortam ihtiyacını karşılamaktadır. Bu ihtiyaçlarımızın sürekliliği için hizmet veren Bağcılar Beko kombi servisi bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirmektedir. Güler yüzlü çalışanları, donanımlı araçları ve kaliteli ekipmanlar ile 7/24 hizmet sunmaktadır.

Kombi Bakımı ve Petek Temizliğinin Önemi

Kombi bakımı ve petek temizliği cihazın tüm bağlantı noktalarının kontrol edilerek aynı şekilde tüm parçalarının temizlenmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda kombi bakımı ve petek bakımı yapılan bir cihazın arızaya yol açması çok düşük bir ihtimal olarak belirtilmektedir. Bu yüzden kombi bakımı ve Bağcılar Beko kombi petek bakımı hizmetlerinin zamanında alınması ve ertelenmemesi yararınıza olacaktır. Kombi bakımlarının ertelenmesi ciddi arızalara yol açarak cihazın çalışmamasına ve parçaların zamanla zarar görmesine neden olmaktadır. İşlevini yitirmiş bir kombinin ise masraftan başka bir etki söz konusu değildir.

Kombi Arızaları ve Çözümleri

Kombi çalışmıyor arızası var ise kombinin suyu bitmiş olabilir. Genellikle emniyet amaçlı kombiler su bittiği zaman otomatik devre dışı kalmaktadır. Ayrıca diğer elektrik bağlantılarının da kontrol edilmesi gerekir.

Kombi yanma esnasında patlama sesi ile yanıyorsa gazın geç gelmesi veya çakmağın geç yanmasından kaynaklanabilmektedir. Çakmağın geç yanması da gazın yanma odasında birikmesi ve bu nedenle yanarken kıvılcım saçmasından kaynaklanmaktadır. Kombi bakımlarının ertelendiği durumlarda sıklıkla bu arıza ile karşılaşılmaktadır.

Kombi çalışmasına rağmen ısıtmıyorsa öncelikle vanaların kontrolü yapılmalıdır. Düşük dereceye ayarlanmış olabilir. Petekler tıkanmış veya radyatörden kombiye gelen filtre tıkanmış olabilmektedir. Bu durumlarda genel olarak petek temizliğinin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Kombi içerindeki parçalarda da sorun olabilmektedir. Kombi servis hizmeti alarak Bağcılar Beko kombi arıza hizmeti ile sorunlar kalıcı olarak çözümlenebilir.

Kombi su akıtıyorsa, fazla su doldurulmuş olabilmektedir. Ortalama seviyesi 1,5 bar olmaktadır. Kombinin tesisat bağlantı noktalarının bakıma ihtiyacı olabilir veya genleşme tankı delinmiş olabilmektedir. 

Enerji Tasarrufu Sağlama Yöntemleri

Kombi kullanımında tasarruf edilebilmesi için öncelikli olarak kombilerin verimi çalışabilir pozisyonda olması gerekir. Verimli çalışabilmesi içinde kombi bakımlarının periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. Düzenli kombi bakımının yapılması ile kombiler yüksek performansta çalışabilecekler ve bu da düşük derecede kullandığınız zaman bile ısı veriminin yeterli olmasını sağlayacaktır. Kombi bakımlarının ihmal edilmemesi kombi arızalarının büyümeden tespit edilmesini ve kombi bakımı esnasında Bağcılar Beko kombi tamiriişleminin yapılmasını sağlar. Diğer taraftan kombilerin kısa süreli aralıklarda açılıp kapatılması enerji tüketimini hızlandırır. Bu nedenle sık açıp kapatılmaması enerji tasarrufu sağlar. Kapı ve pencerelerin PVC kaplama olması dışarıdan hava alınmayı engellediği için içerinin daha kolay ısınmasını dolayısı ile de tasarruf etmenizi kolaylaştırır. Kalorifer peteklerinin üzerini örtmemeniz ve çevresine koltuk ve benzeri eşya koymamanızda ısı yayılımını hızlandırarak daha kısa sürede istenen sıcaklığın oluşmasını sağlar.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın