0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Ambarlı Kombi servisi

788 kez okundu

Ambarlı Kombi servisi

Ev ve işyerlerinde kullanmış olduğumuz kombiler, sıcak su ve ısınma ihtiyacımızı karşıladığımız elektronik bir sistemdir. Özellikle kış ayları gelmeden önce kontrol ve bakım gerektirir. Ambarlı kombi servisi olarak ev ve işyerlerinizde kullanıldığınız kombilerinizin bakım, onarım ve yedek parça dahil olmak üzere tüm servis konularında hizmetinizdeyiz. En acil ve kalıcı çözümler üretirken en uygun fiyat ve ödeme koşulları ile hizmet vermekteyiz. Kombi sistemleri elektronik yapıları gereği hassas cihazlardır. Arıza ve bakım hizmeti gerektiğinde mutlaka uzman kişilerden hizmet talep edilmelidir. Aksi halde yüksek miktarlarda ödeme yaparak satın aldığınız kombilerinizde kalıcı sorunlar oluşmaya başlar. Servisimiz uzun yıllardır kombi bakım ve arızalarında uzman personel ile hizmet vermektedir. Genelde ayrı bir cihaz kullanmaya gerek olmadan ısınma ve sıcak su temini sadece kombiler vasıtası ile elde edilir. Bu sebeple arızalanma durumunda ev veya ofis yaşamındaki konfor tamamen ortadan kalkar. Hem ısınma sorunları baş gösterir, hem de sıcak su temin etme imkânı ortadan kalkar. Kombi arızası devam ederken başka ek cihazlar kullanılması ekonomik olarak bütçenize büyük bir yük oluşturur. Bu sebeple en küçük arıza belirtisinde teknik servisinizden destek almak gereklidir. Sık sık arıza sebebiyle sıkıntı yaşamamak için belli periyotlarda kombilerinize bakım yapılmalıdır. Bakımı yapılan cihazlar uzun ömürlü olurlar.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Soğuk kış mevsimi başlamadan önce kış boyunca faydalanacağınız kombilerin bakımları mutlaka belli aralıklarla yapılmalıdır. Bu sayede cihazınızın ömrü uzayarak ekonomik olarak kazanç sağlamış olursunuz. Kombi bakımında dikkat edilecek bazı noktalar şunlardır.

 • Kombiye elektrik sağlayan kablolar kontrolü,
 • Kombinin elektronik devrelerinin kontrol edilmesi,
 • Kombinin iç yüzeyindeki ısı transferine yarayan ekipmanların temizlenmesi.
 • Baca fanları ve ısı sensörlerinin kontrolü. Varsa pas, kir, toz temizlenmesi.
 • Sıcak su basan pompanın kontrolü.
 • Arıza anındaki su seviyesinin tespiti.
 • Tesisat suyunun kirli ise değiştirilmesi.
 • Su değişimini takiben tesisatların havasının alınması.
 • Kombi içerisinde pislik tutucu görevini üstlenen filtrenin kontrolü, gerekirse değiştirilmesi.

Yapılan bakımlar sırasında pislik tutucu filtreler özelliğini kaybetmiş ise mutlaka değiştirilmelidir Aksi takdirde filtrenin tıkalı olması sebebiyle sıcak su pompası suyu dolaştıramadığı için pompa arızaları oluşur ve ek bir masraf meydana getirir. Ayrıca tesisat suyunun kirli iken değiştirilmemesi kombinin yeterli ısı vermemesine ve fazla yakıt tüketimine sebep olarak ekonomik bir yük oluşturur. Bu işlemler sonrasında mutlaka petek kontrol ve bakımı da yapılmalıdır. Tıkalı petekler ısıyı fazla iletmez ve tam ısınma sağlanamaz. Petek bakımı yapılmadan tam bir kombi bakımı yapılmış sayılmaz. Gaz seviyesinin ölçülmesi ile devam eden bakım işlemleri ustalarımızın gerekli görmesi halinde plakalı eşanjör temizliği ile sonlandırılır. Ambarlı kombi bakımı yapan servis sağlayıcı kurumlar arasında öncü kuruluşlardan biri olan firmamız, bakım ve onarım işlerini adım adım ve titizlikle uygulayarak cihazlarınızın sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.

Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombiler gerek kış şartlarında ısınmak için gerekse günlük sıcak su ihtiyacımızı karşılayan gelişmiş teknolojik cihazlardır. Gerek kullanım yanlışları gerekse elektronik hassas yapısı nedeniyle arıza yapabilmektedir. Genel anlamda kombi arızaları sebepleri incelendiğinde,

 • Peteklerin yarısı sıcak yarısı soğuk durumdaysa,
 • Kombinin gerekli ısınma sağlandığı halde kapatma işlemi yapmaması ve aşırı ısınma varsa,
 • Kombi sistemine bağlı petekler kombi çalıştığı halde ısınmıyorsa,
 • Fazla basınç sebebiyle peteklerin farklı yerlerinden su akıtıyorsa,
 • Kombi cihazının çalışır görünmesine rağmen sıcak su alınamıyorsa,
 • Arızanın oluşmasına bağlı farklı sesler çıkarıyorsa,
 • Kombinin yapısında bulunan elektronik sistem arızası sebebiyle yanıp sönüyorsa, arıza durumu oluşuyor demektir.

Arıza ihtimali görüldüğünde yapılacak ilk iş, kombinin kapatılarak en acil şekilde servis sağlayıcı firmanız ile irtibata geçilmesidir. Ambarlı kombi arıza servisi olarak tüm kombilerinizin arızalarında uzman teknik personelimiz ile hizmet sunmaktayız. Kombiler ileri teknoloji ürünü ve hassas elektronik yapıları sebebiyle azami dikkat isteyen cihazlardır. En küçük arızada mutlaka uzman incelemesi gereklidir. Farklı yöntemlerle bilinçsiz kişilerin yaptığı her müdahale ekonomik olarak bütçenize yük oluşturur. Kombi arızalarınızda 7/24 ulaşabileceğiniz ve %100 müşteri memnuniyetini hedefleyen firmamız gerek bakım onarım, gerekse yedek parça temininde en uygun fiyat seçenekleri ile hizmet vermektedir.

Kombi tamiri

Kombi sistemleri Avrupa’da çok uzun yıllardır kullanılan bir ısıtma sistemidir. Ülkemizde yakın bir geçmişten itibaren kullanılmaya başlanmasına rağmen, sağladığı konfor sebebiyle çok yoğun talep oluşan bir sektör haline gelmiştir. İlk dönemlerde servisi olmayan kombilere gaz bağlantısı yapılmıyordu. Gittikçe büyüyen ve gelişen kombi sektörü beraberinde servis sektörü yarattı. Talep fazlalığı dolaysı ile kazançlı bir sektör haline geldiği için merdiven altı diye tabir edilen denetimsiz bir servisçilik anlayışı oluştu. Her geçen gün daha faklı ve pahalı kombi sistemleri piyasaya sürülmekte ve tüketici teknik altyapısı olmayan bilgisiz servisler sebebiyle mağdur edilmektedir. Bu sebeple kombi sistem cihazlarınızın arızasında bakım, onarım ve tamir servisleri konusunda sağlıklı araştırma yapılmalıdır. Firmamız Ambarlı kombi tamiri bakım, onarım ve yedek parça temininde sıfır risk anlayışı ile hizmet vermektedir. Sık sık kombi arızası ile karşılaşmamak için kombi montajı yapılırken bazı şeylere dikkat etmek gereklidir. Kombiler bulundukları ortamın havasını kullanarak yanma işlemini gerçekleştirirler. Bu yüzden monte edilen yerlerin hacmine dikkat etmek gereklidir. Kombi montajı yapılan bölgede havalandırma olması bazı tip kombilerde gereklidir. Fanlı ve hermetik cihazlar dışında kalan cihazlarda bacalara sağlıklı bağlantı yapılmalıdır. Kombinin monte edileceği alan iklim koşulları ve montajın yapılacağı mekânın ısı yalıtımı dikkate alınmalıdır. Birçok teknik sebep ve kullanıcı hatası sebebiyle arıza oluşturabilecek kombilerin iyi bir araştırma ile profesyonel tavsiye ile alınması en doğru yöntemdir. Kombilerin en önemli uzantısı ısınma amacıyla kullanılan peteklerdir. Belirli sürelerde temizlenmesi gerekir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Belirli zaman aralıkları ile bakım gerektiren petekler kombi sisteminde ısıtma için gerekli olan tesisatlardır. Temizleme işlemlerine öncelikle kombi tesisatını ele alarak başlanmalıdır. Petek temizliğindeki amaç kombi ve peteklerden yüksek verim alarak daha az masrafla daha konforlu ısınma sağlamaktır. Temizleme işlemleri uzman personel tarafından yapılmalı ve yüksek kalitede özel temizlik kimyasalları kullanılmalıdır. Gelişen teknolojik koşullarda hiçbir petek sökülmeden temizlik sağlanmaktadır. Temizleme sırasında gerek peteklerden sızmalar gerekse boru içinde kalan pis su ve atıklar, banyolardaki havlupan’dan çıkarılarak tuvalet gideri yoluyla atılır. Petek temizleme sırasında peteklerde görülebilecek su kaçağı türünden sorunlar anında ve yerinde giderilmelidir. Azami özen gösterilmesi gereken petek temizleme işlemlerinde Ambarlı petek temizleme firması olarak üstün hizmet anlayışı ve titizlikle hizmet vermekteyiz. Petek temizleme işlemlerinin sağlayacağı faydalar aşağıda sıralanmıştır.

 • Temizleme işlemlerinde kaliteli temizlik kimyasalları kullanılır. B sebeple peteklerde oluşan kir, pas kalıcı olarak temizlenir.
 • Petek temizleme işlemlerinden sonra petek bulunan tüm odalar aynı konforda ısı yayacaktır.
 • Temiz petekler sayesinde eskiye oranla daha az ısınma bedeli ödenir.
 • Petek temizliği kombinin sıcak su pompasının daha az çalışmasına sebep olarak cihaz ömrünü uzatır.
 • Petek temizliği yapılırken önceden oluşmuş kaçak ve sızmalar tespit edilip tamiri yapılır.

Beklide en önemlisi sürekli odadaki ısı değişimlerine bağlı olarak sağlık problemleri yaşamanız önlenir. Belli periyotlarda yapılması gereken petek temizliği konusunda firmamız 7/24 tüm müşterilerimizin hizmetindedir.

 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın