0850 302 95 95     0530 322 24 95
    Talep Formu
0850 302 95 95     0530 322 24 95 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Acıbadem Kombi Servisi

794 kez okundu

Sonbahar döneminde kombilerimize bakım yaptırmamız bizi hem yakıt maliyetinden hem de ileriki zamanlarda kombimizde oluşabilecek arızlardan kurtaracaktır. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey işini profesyonelce yapan Acıbadem Kombi Servisi olarak firmamıza müracaat etmeniz olacaktır. Kombileriniz, petekleriniz ve doğalgaz tesisatınızın sorunsuz çalışması için 7/24 hizmet sunan firmamız rahat bir kış geçirmeniz adına tecrübeli ekibi ile hizmetinizdedir.

Peki, Kombi nedir ve nasıl çalışır?

Kombi ev ya da işyerlerimizde sıcak su ve ısınma ihtiyacını doğalgaz kullanarak sağlayan bir cihazdır. Birçok kombi markası ve bazı çeşitleri mevcuttur. Genel olarak kullandığımız hermetik ve yoğuşmalı kombi modelleridir. Yanma işlemi için oksijen gereklidir. Hermetik kombiler bu oksijeni bacaları sayesinde alarak yanma işleminin gerçekleşmesini sağlar. Bu sebeple bacaları dışarıda olmak zorundadır. Yoğuşmalı kombilerse su buharını enerjiye dönüştürülmek suretiyle doğalgaz tüketimini aza indirger. Kombinin çalışmasında rol oynayan en önemli parçalar şüphesiz sirkülasyon pompası ve fandır. Gaz vanasından yanma odasına gelen gaz ateşleme sistemi ile yanar, 3 yollu vana eşanjörden çıkan suyu ısıtma devresine gönderir. Sirkülasyon pompası bu suyun petekler içerisinde dolaşımını sağlar buda ısıtma işlemini gerçekleştirir. Elbette zamanla bu sistemde aksamalar olabilecektir. Bu durumda yapmanız gereken biz Acıbadem Kombi Servisi ile irtibata geçmek olacaktır.

Kombi Tamiri;

Zamanında bakımı yapılmayan kombiler belirli zamanlarda çeşitli arızalar verebilirler. Ya da gürültülü çalışıp rahatsızlığa sebep olurlar. Su kaçakları, peteklerin ısınmaması, fazla gaz tüketimi gibi sorunlar olasıdır. Bunların önüne geçmek için kombi bakımı ve petek temizliğinin en az yılda bir kez yapılması gerekmektedir. Piyasa da birçok kombi servisi mevcuttur. İşini düzgün yapan firmaları tercih etmeniz verdiğiniz ücretin karşılığını almanız açısından isabetli bir karar olacaktır. Acıbadem Kombi Servisi olarak bizler müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kendimizi geliştiriyor ve hizmetlerimizde kaliteden ödün vermiyoruz.

Kombi arızaları;

Yeni nesil kombiler atık gazın geri tepmesi, suyun aşırı ısınması, kış döneminde donma ve de gaz kaçaklarına karşı TSE standartlarında gerekli önlemlerle donatılmış olsalar da bu kombinizin arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Kombilerde sık yaşanan bazı arızaları saymamız gerekirse ilk sırada sıcak su musluğundan sıcak su akmaması gelecektir. Termostat arızası, kart problemleri vb. arızalarda her marka kombinin tamirini Acıbadem Kombi Servisi olarak garantili bir şekilde yapıyoruz.

           

Kombi bakımı;

İlk bakışta kombiniz düzgün çalışıyor gibi gözükse de bakımı yapılmamış kombileriniz zaman içerisinde fazla gaz tüketimi yapabileceği gibi, arıza verme durumu da gerçekleşebilir. Temizliği ve kontrolü yapılmayan kombiler ısıtma işlemini de gerçekleştirmeyecektir. Bunun önüne geçmek için kombinizin bakımı düzenli yaptırmanız gerekmektedir. Kombi bakımında yanma odasının temizliği, baca fanının temizliği, sensörlerin kontrolü gibi gerekli kontroller Acıbadem Kombi Servisi personellerimiz tarafından yapılarak sıcak bir kış geçirmeniz sağlanır.

Acil Kombi Servisi;

Kombi arızası beklenmedik bir zamanda olabilir ve bu durum günlük yaşantınızı olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle firmamız Acıbadem Kombi Servisi 7/24 kesintisiz hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve Acıbademi iyi bilen servis elemanlarımızın adresinize ulaşmasını müteakip kombi arızanız kısa sürede giderilerek mağduriyetinizin önüne geçilir.

Petek temizliği;         

Uzun süre temizlik ve bakım görmeyen petekleriniz kombiniz sağlam olsa bile ısıtma yapmaz. Bunu sebebi peteklerinizin içindeki kireç ve kirlerdir. Zamanla bu kirler çamurumsu bir hal alır. Bu da suyun devir daimini kısıtlayacağı için ısıtma işlemi beklenen düzeyde olmaz. Isınabilmek için kombinizin derecesini arttırmanız daha fazla para harcamanız anlamına gelir. Daha düşük bir maliyet ile peteklerinizin temizliğini Acıbadem Kombi Servisi garantisi ile biz yapmaktayız. Petek temizliğinde önce peteklerin içerisinde bulunan suyu boşaltıyoruz. Sonrasında peteklerde ilaçlı su dolaştırarak peteklerinizin içinin temizliğini gerçekleştiriyoruz. Bir metre petek yaklaşık 8 litre su alabilmektedir. Bu ölçüler baz alınarak evdeki petek sayısına göre temizleme makinesine yaklaşık    60-70 litre su için 1 litre ilaç ilave ediyoruz. Kullanılan ilaç asit içerdiği için bu oranın iyi ayarlanması ve korozyona maruz kalmış tesisatlar da asit kullanılmamasına dikkat edilmektedir. Daha sonra asitli ilaç sistemden arındırılarak peteklerinize temiz su eklenir ve kombiniz çalıştırılır.

Doğalgaz tesisatının bakım ve tamir işlemleri;

Eskimiş petekler ve boru devreleri zaman içerisinde paslanmadan dolayı delinip su kaçakları gerçekleşebilir. Alüminyum peteklerde oluşan bu kaçakların giderilmesi için ilaçlı yöntem ve kaynak yöntemi kullanılmaktadır. İlaçlı yöntem de peteklerin içine endüstriyel yapıştırıcı ilaç eklenir ve kombi devreye alınarak çalışması sağlanır. 12 saat çalıştıktan sonra kaçak ya da kaçaklar kapanmış olacaktır. Eğer peteklerinizde ilaçla kapanmayacak kadar büyük delikler varsa bu durumda peteklerinizin yerinde sökülmesi ve kaynak işlemi ile deliklerin kapatılması mümkün olacaktır. Acıbadem Kombi Servisi olarak işinde tecrübe sahibi ustalarımız ile kombi, petek ve tesisat sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz.

            Kombi ve petek sorunlarında bizi tercih edin;

Yıllardır bu sektörde hizmet sunan Acıbadem Kombi Servisi olarak tecrübeli ekibimiz ve gerekli teknik donanımız ile müşteri memnuniyetini esas alarak çalışmaktayız. Teknolojiyi takip ederek sürekli kendimiz geliştirmekte ve daha iyi hizmet vermek için çok çaba göstermekteyiz. Bugün piyasada birçok kombi servisi bulunmaktadır. İşini düzgün yapanlar olduğu gibi ne yazık ki para kazanmak adına kalitesiz malzeme ve kalitesiz işçilik ile müşterilerin daha çok mağdur olmasına sebebiyet verecek durumlar yaşanmaktadır. Maliyeti düşürmek ve ısınma ihtiyacınızı gidermek için verdiğimiz hizmetlerde müşterilerimizin memnun kalması bizim için büyük önem arz etmektedir.

Kombilerle ilgili sorular;

 Daha kaliteli ısınmak için yapılması gerekenler nelerdir? Binanızda mantolama olması kombinizin fazla çalışmasını önleyeceğinden bu da sizin daha iyi ısınmasını ve tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Petek veya oda termostatı kullanımı tasarruf sağlar mı? Oda termostatı sıcaklığı odaya göre ayarlayacağından gereksiz kullanımı önler. Petek termostatları bulunan peteklerde aynı şekilde kombinin gereksiz çalışmasını önleyecektir.

Kombi ve peteklerinizin uzun ömürlü olmaları, yeterince ısıtma sağlamaları için bakımını ihmal etmeyiniz. Oluşabilecek arızalarda güvenle tercih edebileceğiniz firmamız Acıbadem Kombi Servisi öncelikle müşterilerinin ilgili şikayetine yönelik telefon ile bilgi alarak, eğer basit bir sorun ise bunu telefonda çözme yoluna giderler. Kombiniz üzerinde bir basınç göstergesi bulunur. Eğer basınç düşük ise kombi devreye girmez. Çoğu müşterimiz bunun bir arıza olduğunu düşünürler. Kombinizin modeline göre değişkenlik gösterebilir, kombilerin altında küçük su vanası bulunur bunu açıp kombiye su girişi sağladığınızda basınç değeri 1.5-2 arası olmalıdır. Basınç değeri sağlandıktan sonra kombiniz devreye girerek ısıtma işlemi yapacaktır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

            Kombi alacağımız zaman genellikle iyi bir markayı tercih etmeli oldukça ucuz cihazlardan kaçınmalıdır. Isı ihtiyacına göre uygun cihaz seçilmesi mantıklı olacaktır. Kombinin çalışması için gerekli olan oksijeni karşılayacak en az 10m3 bir alana ihtiyaç vardır. Doğalgaz tesisatında özel doğalgaz boruları kullanılmalı, bağlantı noktaları keten kullanılarak sızdırmazlık sağlanmalıdır. Tesisat, arıza, bakım ve petek temizliği gibi sorunlarınızda 7/24 hizmet veren firmamız Acıbadem Kombi Servisi bir telefon kadar uzağınızda….BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın