0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Zeytinburnu Petek Temizliği

214 kez okundu

Günümüzün en önemli ihtiyacı hâline gelen kaloriferli ısınmada kullanılan peteklerin bakım ve temizliği özellikle kış aylarının en vazgeçilmez olaylarından biridir. Evindeki veya iş yerinizde ısınma ihtiyacını karşılayan peteklerden yeterli verimi alamadığınızı düşünüyorsanız mutlaka Zeytinburnu Petek temizliğihizmetlerinden yararlanmalısınız. Profesyonelve güvenilirbir firmadan alacağınız düzenli temizlik ve bakım işlemleriyle tüm sıkıntılarınız giderilir. Aynızamanda ciddi ısı tasarrufu sağlarken gereksiz harcamaları da kontrol altına almış olursunuz.

PetekTemizliği

Isınma amaçlı kullanılan peteklerin özellikle alt kısımlarında oluşan sıcaklık düşüşü; tesisat ve radyatörlerin içerisinde zift, tortu, kum, taş gibi cisimlerin biriktiği anlamına gelmektedir. Bu durumda içerideki yabancı cisimler radyatörlerin gözeneklerini tıkayarak su geçişini engellemektedir. Su geçişi olmayan gözeneklerin ısınma artışı olmaksızın ortamında ısı verimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da az ısınarak daha yüksek fatura ödemenize neden olmaktadır. Tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için elbette en kesin çözüm petek temizleme hizmetleri hakkında kapsamlı ve detaylı bilgiye ve  tecrübeye sahip olan Zeytinburnu petek temizleme olarak bizimle irtibata geçmenizdir. 

Petektemizliğinezamanyapılmalıdır?

Radyatörlerin bakımının genelanlamda kış aylarının başlarında yapılması peteklerin daha sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Ancakbakımın yılın on iki ayında yaptırılmasında ise herhangi bir sakınca yoktur. Kışın tekrar kombi sistemini peteklerin ısınması için devreye alınması durumunda ise kapalı devrede olan su içeride zamanla oluşan yabancı cisimlerin alt kısımda çökmesinden ötürü kombinin pompasını zorlayarak arızaya sebep olmaktadır. Bu durumla karşılaşmamak için mutlaka yaz aylarının ortalarında kombi sistemini peteklerin ısıtma ayarına alınarak yaklaşık kırk dakika yüksek ayarda bakım ve kontrolünün yapılması gerekmektedir. Petek temizleme işlemleri, profesyonel firmaların kontrolünde gerçekleşen bir bakım çalışmasından ibarettir.  Isınmada yaşadığınız sorunlar petek temizleme işlemleriyle çözülmediğinde sorunun ana kaynağına inilmesi gerekir. Bu konuda bilgi birikimi olmayan firmalar ile kesinlikle irtibata Zeytinburnu kombi petek temizliği, mevcut birikimi ile siz değerli müşterilerimize üstün kalitede bir hizmet sunmaktadır.

Petek ve tesisat temizliği yapılırken, asit içeriği olmayan kimyasal kullanmak daha isabetli olur. Aynızamanda petek temizliği için makineyi kombi tesisatına bağlarken evdeki en doğru noktanın seçilmesi gerekir. Genelde bağlantı için kombinin altı ya da banyodaki havlupan vanaları tercih edilmektedir. Kullanılan makinenin hava ve suyla çalışmasına da dikkat edilmelidir. Kalorifer borularının hacim olarak küçük olduğu ısıtma tesisatlarında, sıkıştırılmış hava ve su, radyatörün içerisine girdiği anda geniş bir alanla karşılaşır. Peteğin dibine oturmuş tortuları bir anda havalandırarak sistemden dışarı atılması sağlanır. Çıkış borusundan temiz su gelene kadar petek temizleme işi devam eder. Radyatör temizliği yapıldıktan sonra, kalorifer tesisatının büyüklüğüne göre bazik özelliğe sahip koruma ve temizleme kimyasalı atılarak sökülen parçalar yerine takılır. Kombinin su seviyesi ayarlanıp peteklerin havası alındıktan sonra sistem çalıştırılır.Zeytinburnu petek temizleme firmamızınsize sunmuş olduğu bu güvenli hizmet ile kış boyunca sıkıntı yaşamazsınız.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın