0850 302 95 95     05303222495
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Termoteknik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

1723 kez okundu

Termoteknik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Doğalgaz ile ısınan evlerde özellikle kombiler büyük önem taşıdığından kullanmakta olduğunuz kombilerde oluşabilecek her türlü arıza durumunda ekranda belirecek olan Termoteknik arıza kodları sorunun anlaşılmasında etkili olmaktadır. Kış boyunca devamlı olarak çalışan kombiler büyük efor sarf ederek çalıştığında zamanda pek çok farklı sorunun ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Ancak ortaya çıkan sorunlar da kombinin ekranında beliren arıza kodları çoğu zaman kullanıcılar tarafından anlaşılmamaktadır.

Dijital ekranlı olan kombilerde oluşan soruna karşı ekranda beliren arıza kodları farklı sorunların oluştuğunu göstermektedir. Kullandığınız modele göre değişecek olan hata kodları cihazda oluşan sorunu anlamanıza yardımcı olmaktadır. Bu nedenle ekranda belirmiş olan hata kodunu inceleyerek aşağıda yer alan birbirinden farklı hata kodları üzerinden yapacağınız karşılaştırma sonucunda cihazınızda oluşan sorunu belirleyebilirsiniz. Özellikle oluşan hata kodu çoğu zaman cihazın resetlenmesi ile düzeltilebildiğinden bu durumda yapacağınız inceleme farklı işlemler yapmanıza gerek kalmadan cihazın yeniden çalışmasını sağlayacaktır. Termoteknik kombi kullanıcıları için oluşacak arıza kodları ve çözümleri aşağıda yer aldığı şekildedir.

Arıza Kodu F6: ekranda F6 arıza kodunun belirmesi dış sensör hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda düzelmesi için cihazın resetlenmesi gerekir. Düzelmemesi durumunda servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arıza Kodu F7: kombinin ekranında F7 hata kodunun görülmesi durumunda düşük ana voltaj olduğunu göstermektedir. Bu durumda elektrikçi çağrılması gerekir.

Arıza Kodu F9: Anakartta hata olduğunu göstermektedir. Cihazınızı resetlemeniz gerekmektedir. Düzelme işlemi olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek hizmet alabilirsiniz.

Arıza Kodu L5: kombiniz bu durumda 15 dakikada 1 yeniden başlıyor. Öncelikle sigortanın kapatılması ve daha sonrasında açılarak cihazın resmi eklenmesi gerekir. Bu işlemlerle düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu L6: ekranda beliren L6 kodu yanlış alev sinyali anlamına gelmektedir. Bu durumda cihazın resetlenmesi gerekir. Resetleme işleminin ardından düzelmemesi durumunda servisimiz ile iletişime geçiniz.

Arıza Kodu C0: kombide BCC etkinleştirme hatası olduğunu göstermektedir. Cihazı resetleyerek yeniden çalıştırabilirsiniz. Düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu C2: BCC hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda resetleme yapılması gerekir. Düzelme olmaması durumunda servisimizi arayabilirsiniz.

Arıza Kodu F1: kombide düşük su basıncı olduğunu göstermektedir. Bu durumda basıncın 1,5 bar olarak düzeltilmesi gerekir. Düzeltmeniz durumunda aynı şekilde hata vermesi halinde servisimizi ile iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu L1: aşırı ısınma olduğunu göstermektedir. Öncelikle petek vanalarının kontrol edilmesi gerekir. Vanaların kontrolünün ardından düzelme olmaması durumunda servisimizi arayarak hizmet alabilirsiniz.

Arıza Kodu F2: Alev kaybı nedeniyle ateşleme olmadığını göstermektedir. Bu durumda gaz vanalarının açık olup olmadığını kontrol edilmesi gerekir. Açık olması durumunda hala sorun devam ediyorsa servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Arıza Kodu L2: ateşleme olmadığını göstermektedir. Ard arda 5 defa hata vermesi ve çalışma olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu F3: fan hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazın ret eklenmesi gerekir. Resetleme işleminin ardından düzelme olmazsa servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu F4: gidiş termistörü hatası olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazın resmi eklenmesi gerekmektedir. Resetlemek işleminin ardından düzelme olmaması durumunda servisimiz ile iletişime geçerek sorunun çözülmesi için hizmet talep edebilirsiniz.

Arıza Kodu F5: dönüş termistörü hatası olduğunu gösterir. Cihazı resetleyerek yeniden çalıştırın. Düzelme olmaması halinde servisimiz ile iletişime geçerek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Arıza Kodu A01: ateşleme olmadığını göstermektedir. Bu durumda gaz kesilmiş olabilir veya elektronik kart arızası olabilir. Öncelikle cihazın resetlenmesi ve durumun düzelmemesi durumunda mutlaka servisimizin aranması gerekir.

Arıza Kodu A03: Emniyet termostatının arızalandığını göstermektedir. Sorunun çözülmesi için servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E03: kombi hava prostatının arızalandığını göstermektedir. Yapabileceğiniz herhangi bir müdahale olmadığından kısa süre içerisinde sonuç elde etmek için servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E10: düşük su basıncı olduğunu göstermektedir. Bu durumda su basıncının kontrol edilmesi için servisimiz ile iletişime geçmeniz gerekir.

Arıza Kodu E2: kombide ateşleme arızası olduğunu göstermektedir. Reset tuşuna üç saniye basılı tutmanız ve daha sonrasında gaz vanaları kontrol etmeniz gerekir. Bu işlemi üç defa tekrarlamanız durumunda hala sonuç alamıyorsanız servisimiz ile iletişime geçin.

Arıza Kodu E3: NTC arızasını göstermektedir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir müdahale olmadığından zaman kaybetmeden servisimizi arayarak profesyonel şekilde duruma müdahale edilmesi için taleplerinizi iletebilirsiniz.

Arıza Kodu E4: sensör arızası olduğunu göstermektedir. Cihazınızı resetlemeniz durumunda aynı hata devam ediyorsa bu durumda Termoteknik kombi servisimizi arayarak profesyonel şekilde durumun düzeltilmesi için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Arıza Kodu E5: fan devresinde veya hava prostatında arıza olduğunu göstermektedir. Bu durumda cihazı resetlenmesi gerekir. Bu durumda yapabileceğiniz herhangi bir işlem olmadığından servisimizi arayarak profesyonel yardım alın.

Arıza Kodu E6: çıkış suyunun sensöründe arıza olduğunu göstermektedir. Gerekli kontrolleri sağlayarak düzelmemesi durumunda mutlaka servisinizi çağırın.

Arıza Kodu E26: aşırısında olması durumunda ekranda beliren hata kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz bir müdahale olmadığından geç kalmadan servisimizi arayın.

Yukarıda yer alan her hata kodu dijital ekranlı kombilerde oluşan sorunlara karşı ekranda belirebilir. Bu nedenle gerekli kontrolleri sağladıktan sonra durumu kontrol ederek yapmanız gereken işlemleri yapabilir ve sonuç alamamanız durumunda servisimiz ile iletişime geçerek hizmet talep edebilirsiniz. Beliren koda göre yapılacak olan müdahaleler sayesinde cihazda oluşan arızanın giderilmesi sağlanabilir. Bu nedenle oluşan hata kodları oldukça önemlidir. Farklı model seçeneklerine göre değişecek olan arıza kodları modelin sorunu hakkında bilgi almanızı sağlamaktadır. Çoğu zaman yapacağınız küçük müdahaleler ile cihazın ekranında beliren hata kodunu kaybolmasını sağlayabilir ve cihazın sorunsuz şekilde çalışır duruma getirilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak teknik ve mekanik sorunlarla mutlaka profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Bu sayede kısa süre içerisinde sorunun çözülmesi sağlanarak cihazın çalışır duruma getirilmesi mümkün olur.

Termoteknik kombilerde oluşabilecek her türlü arıza için Termoteknik kombi servisi olarak sizlere profesyonel şekilde yardımcı olmaktayız. Kombinizin ana kartında oluşabilecek pek çok farklı sorun karşısında kombi arıza kodları dijital ekranda görünmektedir. Bu nedenle farklı arıza kodları farklı sorunlara işaret etmektedir. Ekranda beliren arıza kodu ile sorunun ne olduğunu anlayabilirsiniz. Bu sayede arıza koduna bakarak sorunu belirledikten sonra duruma müdahale edilebilir. Özellikle elektronik veya mekanik sorunlar da yapacağınız yanlış müdahaleler cihazın bozulmasına veya arızalanmasına neden olabileceğinden bu konuda mutlaka profesyonel yardım almak için servisimiz ile iletişime geçiniz.

Durumun profesyonel şekilde çözülmesini sağlayabilmeleri için Termoteknik kombi servis hizmetlerimizden yararlanarak istediğiniz kaliteli sonuçları elde edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Termoteknik kombi de kullanmakta olduğunuz her model kombi için oluşacak arıza kodlarının giderilmesi ve sorunun düzeltilmesi için sizlere kaliteli şekilde yardımcı olmaktadır. İletişim bilgileriniz üzerinden servisimize ulaşım sağlayarak bu şekilde yapacağınız talepler karşısında kısa süre içerisinde geri dönüş elde edebilirsiniz. Servis ekibimiz gerekli kontrollerin sağlanmasının ardından duruma müdahale ederek cihazın yeniden sorunsuz şekilde çalışır duruma getirilmesini sağlamaktadır.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95

TANITIM VİDEOSU

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLER