0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Termodinamik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

30096 kez okundu

Termodinamik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombiler son yıllarda çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Artık evler kombiler sayesinde hem daha konforlu hem de daha sıcak olabiliyor. Kombiler evlerin daha ekonomik bir şekilde ısınması için oldukça önemli bir yardımcı konumuna gelmiştir. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de zaman zamana arıza yapabilmektedir. Kombiler çok kullanılan ürünler olduğu için hemen tamirinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde evin sıcak su ve ısınma ihtiyacı karşılanamayacağı için sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Bundan dolayı kombi arızalarının hızlı bir şekilde tespit edilerek gerekli müdahalenin hemen yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kombilerde arıza kodları belirlenmiştir. Her markanın kendine özel arıza kodları sayesinde kombilerdeki arızaların çok daha hızlı bir şekilde tespiti gerçekleştirilebilmektedir. Böylece evler sıcak sudan ve ısınmadan çok fazla uzak kalmamış oluyor. Biz de müşterilerimiz için Termodinamik kombi arıza kodları ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu yazıyla müşterilerimiz kombilerinde meydana gelen arızaların ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde anlayabilecekler. Bazı arızalarda müşterilerin servise gerek duymadan yapacağı işlemler kombideki arızanın giderilmesini sağlayabilmektedir. Servisin gerektiği durumlarda da servise kombideki arıza kodu belirtilerek kombinin arızasının çok daha hızlı bir şekilde onarılması sağlanmaktadır.

E0 Arıza Kodu: NTC sıcaklık sensör hatası olduğunda kombi bu arıza kodunu ekrana yansıtır. Kombiden sıcak su ve ısınma anlamında faydalanmak mümkün değildir. Bu durumda kombiye zarar gelmemesi için sistem kendini kapalı konuma alır. Bu hata kodu alındığında kullanıcının yapabileceği bir müdahale yoktur. Hemen servisle iletişime geçerek NTC sıcaklık sensörünün tamiri veya değişimi gerekmektedir. Gerekli müdahale yapıldıktan sonra kombi normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

E1 Arıza Kodu: Ateşleme hatası olduğunu gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmada faydalanılamaz. Bu durumda cihazın resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunda kombiye gazın gelmesini engelleyen bir arıza olma ihtimali çok yüksektir. Bu durumda sorunun çözümü için servisle iletişime geçmek gerekecektir. Servis gerekli onarım ve değişim işlemlerinden sonra kombiye gaz gelişini sağlayarak kombinin çalışmasını sağlayacaktır.

E2 Arıza Kodu: Ateşleme hatası veya alev sönmesi durumunda Termodinamik kombiler bu arıza kodunu verir. Bu hatayla karşılaşıldığında kombiye gaz gelişinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Kombiye gaz gelişinde bir sorun yoksa kombinin resetlenerek yeniden çalıştırılması sorunu çözecektir. Şayet sorun hala devam ederse servisten teknik destek alınması uygun olacaktır.

E3 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ısınma suyu sıcaklık sensöründeki arızadan dolayı kombi bu arızayı verir. Bu durumda öncelikle kombinin kapatılması gerekmektedir. Kombinin bu halde çalışmaya devam etmesi farklı sorunlar doğurabilir. Kombi kapatıldıktan sonra servis çağrılarak sensörün tamiri veya değişimi sonucunda arıza giderilmiş olur.

E4 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensöründeki arızalarda bu kod ekranda belirir. Kombi kendini donmaya karşı korumak için bu arıza kodunu verir. Bu arıza kodu ekranda belirdiğinde kombi kapatılarak servisin gelmesi beklenmelidir. Müşterinin yapacağı bir müdahale daha farklı sorunlara neden olabileceği için müşteri herhangi bir müdahalede bulunmamalıdır. Servisin gerçekleştireceği müdahaleden sonra kombi normal şekilde çalışmaya devam edecektir.

E6 Arıza Kodu: Baca gazı sisteminde bir sorun yaşandığında ekranda E6 arıza kodu belirir. Aşırı rüzgâr vs. gibi durumlarda bu arızanın görülmesi normaldir. Sıra dışı durum ortadan kalktıktan sonra kombinin normal bir şekilde çalışmaya devam etmesi beklenir. Ancak kombinin çalışması normale dönmezse servisle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Servis baca gazı sistemindeki arızayı tespit ederek gerekli onarım ve değişim işlemini gerçekleştirecektir. Böylece kombideki arızalı durum giderilmiş olacaktır.

E7 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Radyatör suyu sıcaklığının 95 dereceye ve kullanım suyu sıcaklığının 80 dereceye çok hızlı bir şekilde ulaştığı durumlarda kombi zarar görmemek adına bu hata kodunu verir. Kombinin reset tuşuna basılarak kombinin yeniden ateşlenmesi sağlanmalıdır. Eğer sorun devam ederse servisten destek alınması gerekebilir. Servis gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek kombinin çalışmasını sağlayacaktır.

Belirttiğimiz arıza kodları Termodinamik kombilere özel arıza kodlarıdır. Bu arıza kodları farklı kombi markalarında farklı anlamlara gelebileceği için sadece Termodinamik marka kombi kullanıcılarının bu kodların anlamlarına göre davranmaları gerekmektedir. Aksi takdirde farklı bir kombide bu kodlara göre davranarak yapacağınız bir hareket kombinin başka arızalar çıkarmasına sebep olabilir. Siz de Termodinamik marka bir kombiye sahipseniz bu arıza kodlarını kombinize yakın bir yerde sabit bir şekilde tutmanızı öneririz. Böylece kombinizde oluşabilecek bir arıza kodunda hemen kodun ne anlama geldiğine bakarak hızlı bir şekilde nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Bu da kombinizin tamirinin kolay bir şekilde gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Termodinamik kombinizin arızası durumunda servisimizi arayarak kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın