0850 302 95 95     0530 322 24 95
    Talep Formu
0850 302 95 95     0530 322 24 95 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Eyüp Kombi Arıza Servisleri

204 kez okundu

Ev ve iş yerleri başta olmak üzere birçok yapılarda yoğun olarak tercih edilen kombiler dengeli ısıtma özelliği ile hayatımıza ciddi anlamda kolaylık getirmektedir. Sabah akşam ilgilenmek gerekmeksizin birkaç düğmeye dokunarak ısınma ve sıcak su ihtiyacının sürekli olmasını sağlamaktadır. Bu sürekliliğin devam etmesi ve gerekli olan ısı ihtiyacının verimli bir şekilde karşılanması için kombi bakımları önem arz eder. Periyodik olarak yaptırılması ve ihmal edilmemesi kombinin sağlıklı çalışmasına olanak tanır. Kullanıcıların Eyüp kombi arıza servis bildirimi yaparak hizmet talep etmelerinde çoğunluk bakımların aksamasından kaynaklanmaktadır. Elbette bakımları yaptırılan kombilerde arıza yapabilir. Çeşitli nedenler ile arıza durumu gerçekleşebilir ancak kombi bakımlarında arıza oluşabilecek durumların erken tespit edilerek onarılması büyük arızaların çıkmasını engellemeyi büyük ölçüde başarmaktadır.

Başlıca Kombi Arızaları ve Nedenleri

Kombi servisi kapsamında hizmet verdiğimiz kombi arızlarını genellemek gerekirse başlıca kombi arızalarını ve nedenlerini aşağıda belirtebiliriz.

1.Kombi çalışıyor ama ısıtmıyor

Kombi çalışmasına rağmen verimli bir ısıtma sağlamıyorsa peteklerin vanalarının açık olmayabilir, petek ve tesisat filtreleri uzun zamandır temizlenmemiş olabilir, termostat derecesi düşük olabilir, kombilerin ısıyı alabilen noktalarında bağlantı sorunu olabilir ve kalorifer dönüş hattındaki filtre zamanla kirlenerek tıkanmış olabilmektedir.

2.Kombi tamamen çalışmıyor

İlk olarak elektrik şalterlerinin kapalı olup olmadığına bakmanız gerekir. Gaz vanası kapalı kalmış olabilmektedir. Kombinin yaz ve kış olarak kullanılan ayarlama konumu yanlış olabilir. Bu hususları kontrol etmenize rağmen çalışmıyorsa Eyüp kombi arıza fiyatları hizmet talebinde bulunmanız gerekmektedir.

3.Kombi su akıtıyor

Kombi su seviyesi ortalama 1,5 bar olarak ayarlanmaktadır. Fazla su basmış olabileceğinizi kontrol etmelisiniz. Cihazın hava tahliyesi ve genleşme tankında problem olabilir. Su basma anahtarında sıkıntı olabilmektedir. Cihazın bağlantı noktalarında deforme olmuş olabilmektedir.

4.Kombi gürültülü çalışıyorsa

Devir daim motoru ve fan motorunda arıza olabilir. Üç yollu vanada sorun olabilmektedir.

5.Peteklerin üstü sıcak altı soğuk

Vanaların derecelerini düşürerek kontrol edebilirsiniz. Kalorifer tesisatı montaj edilirken hata yapılmış olabilir. Kombideki sıcak su ayarı ve suyu ayarlama noktası ile genel kombi ayarlarında sorun meydana gelmiş olabilir. Petek filtreleri tıkanmış ve petek içindeki su kirlenmiş olabilir.

6.Kombi patlamalı yanıyor

Kombi gecikmeli yandığı zaman gaz birikmesi oluşmaktadır. Oluşan gazın sebebi ile kombi şiddetli bir yanma gerçekleştirecektir. Gaz ve çakmak ayarlarının kontrolden geçirilmesi gerekir.

Kombi Arıza Çözümleri

Yukarıda belirttiğimiz arızalar en sık karşılaştığımız arızalar olmaktadır. Genel olarak en faydalı çözümü kombi bakımlarının zamanında yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Kombi alırken, montajını yaptırırken, kombi bakım hizmeti alırken ve diğer kombi hizmetleri için kaliteli bir firma tercihi oldukça etkili olmaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren yatırımını müşterilere yapan Eyüp kombi arıza tamir ve bakım hizmetleri ile tüm kombi sorunlarınıza en uygun ve garantili çözümler üretilmektedir.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın