0212 451 44 75     0530 032 44 75
    Talep Formu
0212 451 44 75     0530 032 44 75 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Doğalgaz Tesisat Tamiri

2235 kez okundu

Uzun yıllardır doğalgaz tesisatı, doğalgaz tesisat tamiri ve petek tamiri gibi konularda müşterilerimize hizmet vermekte, doğalgaz tesisatı yapan firmaların içinde ilk sırada yer almaktayız. Doğalgaz tesisatı gibi bilgi, beceri ve uzmanlık isteyen alanlarda işi uzmanına bırakmak gerekir; çünkü yapılacak en küçük bir hata ilerde daha büyük sıkıntılar olarak karşımıza çıkmakta, düzeltilmesi çok güç, hatta bazen imkansız hale gelmektedir. Bu nedenle uzman kişilerden hizmet talep edilmesi gerekir. Firma olarak kurulduğumuz ilk günden beri doğalgaz tesisat tamiri yapmakta, hizmetlerimize her geçen gün yenilerini eklemekte ve siz değerli müşterilerimize %100 memnuniyet sağlamaktayız.

Doğalgaz Tesisatı Tamiri Nasıl Yapılır?

Doğalgaz tesisatı son derece basit görünse de aslında karmaşık bir yapıya sahip mekanizmadır. Bir doğalgaz yalnızca petek, boru ve kombilerden oluşmaz; bunların ahenk içerisinde çalışması gerekir. Zaman zaman doğalgaz borularında, peteklerinde veya vanalarda sızıntılarla karşılaşılabilir veya peteklerin ısınmadığı görülür. Bu tip arızalarla karşılaşıldığında müşterilerimiz genellikle telaşlanır ancak şunu bilmekte fayda var; bu tip arızalarda tamir işlemi beklenenden daha kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Ancak aldığınız doğalgaz tesisat tamiri hizmeti profesyonel ellerce yapılmalıdır. Kimi zaman boruların değiştirilmesi, peteklerin açılıp kontrol edilmesi veya varsa peteklerdeki deliklerin tespit edilmesi gerekir.

Müşterilerimiz bize ulaştığı an onların doğalgaz tesisatı ile ilgili yaşadıkları sıkıntıyı analiz ederek yapılması gerekenleri listeleriz ve yaptığımız kontrollerle doğalgaz tesisat tamiri için gerekli olan ekipmanları hazırlayarak tamir işlemlerini değerlendiririz.

Çoğu kez tesisat arızaları kolay bir şekilde tamir edilmektedir ancak tamir işlemlerinin başarılı olabilmesi için sorunun iyi algılanması ve uzman kişilerce tamir edilmesi gereklidir.

Doğalgaz Tesisatı Arızaları

En sık karşılaşılan doğalgaz tesisat arızası şunlardır:

Kaloriferin Isıtmaması

Genellikle kalorifer boruları ya da peteklerin içinde hava oluşumundan kaynaklı olarak radyatörler ısınmaz. Bu durumda radyatörün üst vanasını kapatarak tamir işlemine başlanmalıdır. Pürjör anahtarıyla hava tahliye pürjörünü açarak bir miktar su gelene kadar beklenmeli, kombi basıncı kontrol edilerek tamir işlemi tamamlanmalıdır.

Radyatörlerde Sızıntı Ve Delikler

Radyatörlerde deliklerden kaynaklı olarak sızıntılar görülebilmektedir. Bu sızıntı genellikle kullanıcılar tarafından ilk başta ciddiye alınmamaktadır ama bu sıkıntı radyatörlerin ya da tesisat borularının hava almasına neden olmaktadır. Radyatörde karşılaşılan bu tip problemlerde deliğin ve dolayısıyla sızıntının boyutunu incelemek gerekir. Eğer küçük bir sızıntı ya da delik söz konusu olduğu zaman tesisata eklenecek bir ilaçla bu sızıntının kaynağı ortadan kaldırılabilmektedir.

Eğer sızıntının kaynağı ilaçla kapatılamayacak kadar büyükse o zaman kaynakla tamir işlemi yapılması gerekir. Bu incelik isteyen bir iştir, çünkü incelikle yapılmayan bir doğalgaz tesisat tamiri işlemi ilerde daha büyük sıkıntılar yaratmakta ve kullanıcılara maddi anlamda daha büyük sıkıntılar çıkarmaktadır.

Kombi Arızaları

Kombi ile ilgili arızaları şunlar vardır:

Kombi termostat derecesi düşük olabilir, bu durumda termostat derecesi arttırılır.

Kalorifer dönüş hattındaki filtrenin tıkalı olması neticesinde arızalar ortaya çıkınca filtrenin temizlenmesi gerekmektedir.

Petek giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapalıysa vanaların kontrol edilerek açılması gerekir.

Petekler ve boru hattının temizlenmesi gerekebilir. Bu durumda bize ulaşarak petek ve boruların temizlenmesini talep etmelisiniz.

Kombi eğer normalden fazla gürültü yapıyorsa cihazın haznesinde hava olabilir veya cihazın devir daim motorunda arıza olabilir. Bunun için de siz değerli müşterilerimize üstün hizmet vermekteyiz.

Doğalgaz Tesisatı Tamir Fiyatları

Her türlü doğalgaz tesisatı ve doğalgaz tesisatı tamiri işlemleri için bize ulaşarak üstün hizmet talep edebilirsiniz. Tamir işlemleri arızanın büyüklüğüne göre değişiklik göstereceği için fiyat bilgisi almak adına bize ulaşmanızı öneririz.

-  kombi çalışıyor ısıtmıyor
-  kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
-  kombi petekleri isitmiyor
-  kombi sıcak su az veriyor
-  kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
-  kombi su akıtıyor (damlatıyor)
-  kombi su dolmuyor
-  kombi doldurma musluğu dönmüypr
-  kombi patlamalı çalışıyor
-  peteklerin üstü sıcak altı soğuk
-  petekler ısınmıyor
-  petekler çalışmıyor
-  kombi su kaçırıyor
-  Kombi ses yapıyor
-  çalışıyor sonra duruyor
-  kombi error veriyor
-  kombi arıza kodları
-  kombi ateşleme yapmıyor
-  Kombi su basıncı devamlı düşüyor
-  sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
-  kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
-  kombiden sıcak su gelmiyor
-  kombi kırmızı ışık yanıyor
-  kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
-  kombi pat pat ses yapıyor
-  üç yollu vana arızası
-  doldurma musluğu arızaı
-  fan motoru arızası
-  anakart arızası (eletronik)
-  plakalı eşenjör arızası
-  gaz valfi arızası
-  step motoru arızası
-  kombi kart tamiri
-  kombi tamirsici
-  7/24 kombi servis
-  kombici
-  kombi tamircisi
-  kombi servisleri
-  kombi sıcak su ayarı
-  kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
-  kombiye elektirik gelmiyor
-  kombi şartel attırıyor
-  kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
-  kombi petekleri az ısıtıyor
-  kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
-  kombi yedek parça
-  kombi arıza kodları
-  Kombi Fan motoru çalışmıyor
-  Kombi fan motoruna elektrik gelmiyor
-  Kombi fan motoru devreye girmiyor
-  Kombi fan motoru sürekli çalışıyor
-  Kombi Fan Motoru Ses Yapıyor
-  Kombi fan sürekli çalışıyor ateşleme yapmıyor
-  Kombi Fan Motoru temizliği
-  Kombi fan motoru ne ise Yarar
 


BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 032 44 75 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın