0212 451 44 75     0530 032 44 75
    Talep Formu
0212 451 44 75     0530 032 44 75 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Bostancı Kombi Servisi

853 kez okundu

Teknolojik açıdan bir devrim niteliği taşıyan ve hayatı oldukça kolaylaştıran cihazlar arasında yer alan kombiler günümüzde sıcak su ve ısınma ihtiyacını karşılamada kullanılmaktadır. Odun ve kömür kullanımını aza indirgeyerek hava kirliliğinin önüne geçilmesinde büyük katkı sağlayan doğalgaz kullanımı bu cihazlar ile sağlanmaktadır. Bu cihazların sorunsuz çalışması için Bostancı Kombi Servisi olarak kesintisiz hizmet sunmaktayız.

Peki, Kombilerin Bize Sağladığı Faydalar Nelerdir?

·         Merkezi sistemlerde ısıyı ayarlamanız mümkün olmaz, ama kombilerde dilediğiniz ısı ayarını yapabilirsiniz.

·         Yakıt kontrolü kolaydır, apartmanlarda daire daire fatura parası toplama derdi olmaz.

·         Daireler kendi yaktığı kadar fatura öder.

·         Çok büyük bir cihaz olmadığı için duvara asılabilir, yer kaplamaz.

·         Doğalgaz yakıt olarak çevreye zarar vermez.

·         Isıtmak istediğiniz odanın peteklerini açabilirsiniz.

·         Hem ısınma hem de sıcak su ihtiyacınızı tek cihazla karşılayabilirsiniz.

·         Yakıt depolama gibi bir sorununuz olmaz.

·         Baca temizliği gerektirmez.

·         TSE standartlarında üretilir. Sobalara göre daha güvenlidir.

·         Cihazın kontrolü kolaydır.

Kombinin Çalışması;

Basit bir tanımla kombiler içinde barındırdığı suyu ısıtarak tesisat aracılığı ile peteklere iletir. Petekleri dolaşan su soğuyarak kombiye geri döner ve tekrar ısıtılır. Bu sürekli devam eder ve ısınma bu şekilde sağlanmış olur. Aynı şekilde ısınan su muslukları açtığımızda akar ve bu şekilde sıcak su ihtiyacımızda giderilmiş olur. Bu birbiriyle senkronize çalışan bir sistemdir. Bu sistemde oluşabilecek bir arıza ya da problem tüm sistemi etkileyecektir. Sistemde oluşabilecek herhangi bir arızada tecrübeli ekiplerimizden oluşan Bostancı Kombi Servisi sorunu kısa sürede çözüme kavuşturacaktır.

Kombi Tamiri;

Kombiler çalışma prensibi gereği tesisata su basmakta ve su peteklere gönderilmektedir. Bir devir daim işlemi söz konusudur. Bu devir daim sırasında işlem gören birçok mekanizma bulunmaktadır. Kombi içerisindeki devir daim pompasının arızalanması, su basıncının düşmesi, su kaçağı, sıcak ve soğuk su sensörlerinin arızalanması, gaz gelmemesi, peteklerin ısınmaması, eski peteklerde su kaçakları olması ve su tesisatının yanlış bağlanması vb. sebeplerden dolayı bu sistemde aksamalar olabilir. Böyle bir durumda tecrübe sahibi olan firmamız Bostancı Kombi Servisi sorunun çözümünde tecrübeli personelleri ile size destek sağlayacaktır. Maalesef bazı firmalar fazla para kazanmak adına gereksiz yere yedek parça değiştirme yoluna giderek haksız kazanç elde etmektedirler. Biz böyle bir haksız kazanç elde etmemek adına müşterilerimizin sadece sorununa yönelik işlem yapmakta ve gerekmediği sürece yedek parça değişimi yapmamaktayız. Bazı arızalar da parçanın tamiri mümkün olabilmektedir. Müşteri memnuniyetine gereken önemi vererek tecrübeli ustalarımız ile gereksiz masrafların önüne geçmekteyiz. Yaptığımız iş ve kullandığımız parçalar garantili olup, teknolojik cihazlar ile arızalara doğru müdahale etmekteyiz. Gereksiz yere zaman ve para kaybınızın önüne geçerek müşterilerimizin taleplerini gidermekteyiz.  

Kombi Bakımı;

Kombilerin sorunsuz çalışması, doğalgaz tüketiminin düşük olması ve kaliteli bir ısınma için cihaz ve peteklerin bakımı önemlidir. Yakıt sarfiyatının artmasına rağmen ısınamamanız ve kombinizin gürültülü çalışması bakım zamanının geldiğini gösterir. Tehlikeli bir durumda doğalgaz kaçaklarıdır. Bazı kombiler gaz kaçaklarına karşı önlem alarak üretilmişse de eski cihazlarda gaz kaçaklarıyla karşılaşmanız olasıdır. Kombinizde gaz kaçağı varsa bunun zamanında tespit edilerek önlem alınması hayati önem arz etmektedir. Kombilerde bakıma dahil olan hususlar sensörlerin kontrolleri, gaz kaçağı kontrolü, atık gaz pompası, devir daim pompası, yanma odasının temizlenmesi, su kaçağı kontrolleri ve gürültülüye sebep olan tüm etkenler kombi bakımında tecrübe sahibi olan firmamız Bostancı Kombi Servisi tarafından sizlerin hayatını önemseyen ekibiyle en ince detayına kadar gözden geçirilir. Aynı zamanda petekleriniz de kontrol edilerek ısıtma sağlayıp sağlamadığı test edilir. Kombinizin bakımları yılda bir kez yaptırmanız faydalı olacak ve ısınma maliyelerini düşürecektir.

Petek Temizliği;

Alüminyum alaşımdan imal edilmiş olan petekler ısıyı uzun süre muhafaza etmekte çabuk soğumamaktadır. Sürekli suya maruz kalan peteklerin içinde belirli bir süre sonra kireçlenme ve çamurumsu bir kirlilik oluşacaktır. Bu kirlilik içerisinde devir daim yapan su belirli bir süre sonra dışarıya yeterli ısı vermeyecektir. Sizde ısınamadığınız için kombinin derecesini yükseltmek zorunda kalacaksınız. Fakat buda ısınmanız için yeterli olmayacaktır. Aksine daha yüksek doğalgaz faturası ödemenize sebep olarak maddi zarara yol açacaktır. Daha düşük bir bütçeyle petek temizliği yaptırmanız daha iyi ısınarak ödeyeceğiniz fatura tutarını düşürecektir. Bostancı ve çevresinde hizmet veren petek temizliği konusunda deneyimli Bostancı Kombi Servisi çalışanları peteklerinizi temizleyerek kombinizden yüksek verim almanızı sağlayacaktır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği yapmadan önce kombi cihazınız kapalı konuma getirilir ve peteklerin içerisindeki suyun tamamen boşaltılması sağlanır. Petekleriniz içerisindeki su tükendiğinde basınçlı temizleme makinesine su konulur ve bu su miktarı evdeki petek sayısına göre hesaplanır. (60-70 lt.) Bu suyun içerisine 1lt. Kimyasal (asit) eklenir ve bu karışım peteklere basılara yaklaşık 1 saat dolaşımı sağlanır. Burada Bostancı Kombi Servisi olarak dikkat ettiğimiz önemli bir husus yıpranmış ve eski peteklerde bu kimyasalın kullanılmamasıdır. Tesisat ve peteklerin daha çok zarar görmesine sebep olabilir. 1 saat boyunca peteklerde dolaşan karışım petek iç yüzeylerine yapışmış olan kireç ve çamurlanmayı metalden ayırır. Kir dolu bu karışım peteklerden boşaltılarak yerine temiz su basılır. Bu sayede temizlenen petekleriniz içerisinde su rahat bir şekilde devir daim yapar ve dışarıya daha fazla ısı aktarımı sağlanır.

Petek Tamiri;

Alüminyum petekler her ne kadar dayanıklı olsalar da zaman içerisinde peteklerin içerisinde dolaşan su ve oluşan kir korozyona sebep olur. Bu da peteklerinizin bazı yerlerinde delikler oluşturarak suyun sızmasına, evinizdeki parkelerin sudan zarar görmesine, kötü koku ve akabinde kombinin basıncının düşmesinde neden olur. Petek tamiri iki şekilde yapılabilir. Birincisi peteklerin içerisine özel kimyasal yapıştırıcı malzeme ilave edilmesidir. 12 saat boyunca peteklerde bu kimyasal dolaştırılır. 12 saat sonunda petek üzerinde bulunan küçük delikler bu kimyasal yapıştırıcı ile kapanmış olur. Diğer bir yöntem ise kaynak yapma yöntemidir. Bu yöntem kimyasal yapıştırıcının fayda etmeyeceği büyük deliklerde kullanılır. Bunun için peteğin yerinden sökülmesi ve servise getirilerek kaynak yapılması gerekir. Kaynak işleminden sonra petek tekrar yerine takılarak su ile doldurulur ve normal çalışması sağlanır. Petek temizliğinde titiz çalışan ve sorunu çözen Bostancı Kombi Servisi ekibimiz 7/24 hizmette sınır tanımamaktadır.  

Acil Servis Hizmeti

Günlük yaşantımız içinde kış ayılarında sıcak su ve ısıtma olmazsa olmazlarımızdandır. Hiç ummadık bir anda kombinizin arıza vermesi tüm günlük işleriniz aksatabilir. Hatta hasta olmanıza sebebiyet verebilir. Özellikle bu sıkıntı gece başınıza geldiyse durum daha da içinden çıkılmaz bir hale gelecektir. Böyle bir durumda müşterilerimizin sorun yaşamaması için 7/24 hizmet veren firmamız Bostancı Kombi Servisi yanlarında gerekli teknik ekipmanlar ve tecrübeli personelleri ile kısa sürede adresinize intikal edip arızayı gidererek mağduriyetinizi ortadan kaldıracaktır. 

- Bostancı kombi çalışıyor ısıtmıyor
- Bostancı kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
- Bostancı kombi petekleri isitmiyor
- Bostancı kombi sıcak su az veriyor
- Bostancı kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
- Bostancı kombi su akıtıyor (damlatıyor)
- Bostancı kombi su dolmuyor
- Bostancı kombi doldurma musluğu dönmüypr
- Bostancı kombi patlamalı çalışıyor
- Bostancı peteklerin üstü sıcak altı soğuk
- Bostancı petekler ısınmıyor
- Bostancı petekler çalışmıyor
- Bostancı kombi su kaçırıyor
- Bostancı ses yapıyor
- Bostancı çalışıyor sonra duruyor
- Bostancı kombi error veriyor
- Bostancı kombi arıza kodları
- Bostancı kombi ateşleme yapmıyor
- Bostancı su basıncı devamlı düşüyor
- Bostancı sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
- Bostancı kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
- Bostancı kombiden sıcak su gelmiyor
- Bostancı kombi kırmızı ışık yanıyor
- Bostancı kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
- Bostancı kombi pat pat ses yapıyor
- Bostancı üç yollu vana arızası
- Bostancı doldurma musluğu arızaı
- Bostancı fan motoru arızası
- Bostancı anakart arızası (eletronik)
- Bostancı plakalı eşenjör arızası
- Bostancı gaz valfi arızası
- Bostancı step motoru arızası
- Bostancı kombi kart tamiri
- Bostancı kombi tamirsici
- Bostancı 7/24 kombi servis
- Bostancı kombici
- Bostancı kombi tamircisi
- Bostancı kombi servisleri
- Bostancı bosch kombi c6 arızası
- Bostancı eca kombi kırmızı ışık yanıyor
- Bostancı kombi sıcak su ayarı
- Bostancı kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
- Bostancı kombiye elektirik gelmiyor
- Bostancı kombi şartel attırıyor
- Bostancı kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
- Bostancı kombi petekleri az ısıtıyor
- Bostancı kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
- Bostancı kombi yedek parça
 


BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 032 44 75 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın