0850 302 95 95     0530 322 24 95
info@netkombiklima.com.tr     Talep Formu

Beşiktaş Petek Temizliği

277 kez okundu

Uzun yıllar boyunca kullanılan peteklerin belirli aylarda bakıma ihtiyacı vardır. Petek temizliği, günümüz toplumunda önemsenmediği için birçok olumsuz sonuç ortaya çıkabiliyor. Peteğin tesisat kısımları temizlenmezse ekonomik açıdan ciddi kayıplar oluşabilir. Çamur,kireçler ve çeperler plastik boru kısmında birikim oluşturur. Birikim sonucunda, mevcut alana ısı yeteri kadar yayılım gösteremez. Bu nedenle de peteklerin ayarı ne kadar çok yükseltilirse yükseltilsin ısı oluşmaz ve faturalar yüksek fiyatta gelir. Temizlik işlemi sayesinde ise çamur ve kireç benzeri kalıntılar atılır. Beşiktaşkombi servisi sayesinde düşük bir ayarda bile birçok alan ısınabilir. Sonuç olarak birçok kişi petek temizliği sayesinde ekonomik açıdan kâr etmiş oluyor. 

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bakımı yapılacak olan vana ve tesisatlar genel olarak gözlemlenir. Temizlik işlemi sırasında peteklerin konumu değiştirilir ise çürüme meydana geliyor, bu nedenle konum aynı kalmalıdır. Örneğin kombide tamir yapılması gereken işlem varsa petek kombi tamiri usta bir şekilde yapar. Genel kontrolün yapılmasının ardından petek temizlemede makinaların tesisat alanına monte edilebilmesi için, gerekli olan alan belirlenir. Kolektörler genel olarak banyo ya da mutfakta yer alıyor. Bunun için kolektörün yanında bulunan havlupanlar ve radyatörler sökülür. Petek temizliği işleminde mekânın kirletilmemesine özen gösterilmelidir. Giderlerin aktığı lavabo, tuvaletler tercih edilir. Çünkü 10 veya 15 metre uzunluğunda hortumlar dizilir. Temizlik işlemi sırasında 2 nokta önemlidir. Birincisi üst tesisat ikincisi ise alt tesisat kısmıdır. Beşiktaş kombi tamiri peteklerin arızalarını kısa bir sürede çözüme kavuşturur.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Petek temizlik işleminde kirler,çamurlar ve çeperler bulunur. Fakat radyatör alanlarında çok fazla kir olduğu gözlenmez. Bu nedenle boruların çift yıkanması gerekiyor. Beşiktaş kombi petek bakımı işini dikkatli bir şekilde yapar. Sağlam makine ve teçhizatların seçimi önemlidir.Çünkü basınç oranı 2 bardan düşük olan bir kombi temizliğinde kombinin zarar görme ihtimali yüksektir. Bu nedenle tesisat işlemlerinin zarar görmemesi için dayanıklı bir makina tercih edilebilir. Temizlik işleminin bitmesi ise 2 veya 3 saate ihtiyaç vardır. Temizlik işlemi sonrası petekler daha iyi bir şekilde ısıtmaya başlar. Bu sayede yüksek elektrik faturalarının gelmesi önlenmiş olur.

Petekler Hangi Zaman Aralıklarında Temizlenmelidir?

Peteklerin kış aylarında 6 ayda 1 olmak üzere temizlenmesi gerekiyor. Kullanılan peteklerin alt ya da üst bölümlerinde ısınmayan alan varsa,musluk kısmından su geçimi az ise, siyah veya kahverengi cinsi su rengi oluşmuşsa, gürültülü bir şekilde çalışıyorsa petek temizliğinin muhakkak yapılması gerekiyor. Petek temizliği kombinin ve tesisat sistemlerinin kullanım süresini uzatır. Petek bu sayede gürültüsüz ve aynı zamanda ekonomik olarak çalışır.Beşiktaş kombi arıza konusunda sorun yaşanılıyor ise firmamız aracılığı sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz. Erken giderilmeyen sorunlar daha büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın