0850 302 95 95     0530 322 24 95
netkombiservis@gmail.com     Talep Formu

Bayrampaşa kombi servisi

3393 kez okundu

Bayrampaşa Kombi Servisi 

Ev ve iş yeri gibi mekanlarda daire içi ısınma, sıcak su, ateş ihtiyacının giderilmesi için kombiler büyük bir soruna çözüm getiriyorlar. Her ihtiyacın tek bir yerde toplanması, her biri için ayrı hesaplama olmaması, isteğe göre kısık ya da istenen ayarda kullanılabilmesi gibi avantajlar var. Yaygın şekilde doğal gazla kullanılan bu sistem, kapsamlı bir tesisat sayesinde çok yönlü, pratik bir avantaj sağlıyor. Sözgelimi tesisatın bazı bölgelerinde meydana gelen sorunlar nedeniyle arızalar gündeme gelebilmekte. İstanbul Bayrampaşa kombi servisi ile bu sorunların çözümü adına başvuru yapabilirsiniz.

Kombi Montajı Nereye Olmalı?

Öncelikle kombilerin açık alanlara, balkona, bahçeye, çatıya vs. kurulumunun olmayacağını belirtmek gerekiyor. Diğer yandan havasız, banyo, tuvalet, malzeme deposu gibi alanlara da kurulmaması gerekmekte. Bunun nedeni mutlaka bir hava akışının olması gerektiği ve ürün özelliğini sekteye uğratmayacak bir alan olması gerektiği. Bu konuda zaten firmaların gerekli kuralları içeren yönetmelikleri bulunuyor. Ancak bazı müşteriler banyo alanlarına talep ettikleri için Bayrampaşa kombi bakımı firmasının talepleri kurallar gereği karşılamaması gerekmekte. Nereye kombi yerleştirilir sorusu için de kapalı balkonlar idealdir denebilir.

Kombi Çeşitleri

Teknik özellikleri bakımından kombi çeşitliliğinden bahsetmek mümkün: Hermetik kombiler, bacalı tip kombiler ve yoğuşmalı kombiler şeklinde genel bir sınıflandırma yapılabilir. Hermetik kombiler, bacaya ihtiyaç olmadan kullanılabilen, geniş kullanım alanı olan kombilerdir. Bu modellerin içinde yanma odaları kapaklı şekilde bulunur ve gereken havayı kendi bünyesindeki bir sistemle alır.  Dışarı çıkması gereken havanın doğru biçimde kullanımını sağlar. İkinci olarak bacalı kombilerde yanma odası vardır ve bulundukları ortamdan yararlanmaktadır. Baca çıkış ağzı, mesafe olacak şekilde bırakılmalı, sıcağa dayanıklı bir yere monte edilmeli, havalandırma konusunda özen gösterilmelidir. Evlerde yaygın şekilde bu kombi çeşidi kullanılır. Sağlıklı bir kullanım için Bayrampaşa kombi bakımı desteği ile ilk kurulumu gerçekleştirmeniz önerilir. Bacanın olduğu en yakın alana monte edilmesi kritik öneme sahiptir.

Yoğuşmalı Kombi 2 Kez Gaz Alıyor mu?

Kombi çeşitlerinden üçüncüsü olan yoğuşmalı kombilerde yaygın görülen durum, iki kere gaz alıyor görüntüsü vermesidir. Buhar enerjisini kullanan bu sistem aslında iki kere gaz almaz, ancak bu şekilde bir görünüm verir. Kendi enerjisi ve buhar enerjisini birleştirerek kullanım sağlamaktadır. Diğer kombilere göre çok daha verimli çalıştığı bilinmekte, giderek kullanım alanları yaygınlaşmaktadır. Sizdeki kombi sorunları için Bayrampaşa kombi servisi ile çözüm sağlayabilirsiniz.

Kombinin Çalışmaması

Değişik kombi çeşitlerinden birini kullanırken, farklı nedenlere bağlı olarak çalışmama sorunu le karşılaşabilirsiniz. Bu gibi hallerde önce temel işlemleri yerine getirip getirmediğinize baktıktan sonra Bayrampaşa kombi servisi aranabilir. Servisten beklediğiniz hizmeti kısa sürede alabilir ve çözüm bularak kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak fikir vermesi açısından arızaların nedenleri ve basit bazı çözümlere göz atmakta yarar var. Örneğin vana durumu kontrol edilebilir, kapalı konumdaysa açılır. Kombinin sigorta bölümü atmış olabilir, kontrol edilir. Kombi içinde su kalmamış olabilir. Kalorifer suyu bittiğinde basıncı düşer ve çalışmaz. Ayrıca paneldeki yaz- kış bölümlerindeki anahtar konumu da kontrol edilmelidir.

Isıtmama Sorunu

Çalıştığı halde kombi ısıtmıyorsa bu durumda farklı seçeneklere bakılır, termostat derecesi düşükse yükseltilir, tıkalı filtre durumu söz konusu olabilir. Bazen dönüş hattı sorunları, petek ve boru hattında kirlenme gibi sorunlar görülebilir. Bu hallerde Bayrampaşa kombi bakımı için yardım isteyebilirsiniz.

Kombi Patlar mı?

Kombiyi ocakta kullanırken bazen gaz birikmesine bağlı olarak harlı ateş çıkabilir. Bu durum genelde gaz çıkış yeriyle alakalıdır ve uzun süre ateş yanmaması halinde içerisi havalandırıldıktan sonra ateş yakılmalıdır. Bunun dışında doğal gaz tesisatında genel bir patlama durumu kolay kolay olmaz. Çünkü gerekli denetimler ilk üretim aşamasında yapılmaktadır. Eğer ocak kullanımında sık sık sorun oluyorsa Bayrampaşa kombi arıza ile çözüm sağlayabilirsiniz.

Kombi Ses Yapıyorsa

Bazı hallerde kombi normale göre daha fazla ses çıkarabilir. Su ve kalorifer ayrıştırıcısında sorun olması bunun nedeni olabilir. Fan motorunda sorun meydana gelmiş olabilir, ayrıca bazen kombi haznesinde biriken hava nedeniyle de ses oluşabilir. Sebebini bilmediğiniz konularda Bayrampaşa doğalgaz tesisat tamiri yardımı almanız önerilir.

Su Kaçırma Sorunu

Kombi genleşme tankında meydana gelen problemler, tesisata gereğinden fazla su eklenmesi, su doldurma vanasında arıza, hava tahliye birimi sorun gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Sorunun büyümemesi ve zarar oluşturmaması için Bayrampaşa acil kombi servisi ile kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.

Radyatör Sorunları

Radyatörde sıcaklık dengesizlikleri durumu görülüyorsa, yaygın nedeni cihazda görülen filtre tıkanmasıdır. Bunun yanında ilk tesisat kurulum aşamasından kalma yanlış uygulamalar, su ve kalorifer ayrıştırıcı parçalarındaki sorunlar, petek tıkanması gibi nedenlere bağlı olarak bu durum görülebilir. Öncelikle kombiye yakın petek vanalarının açılmasıyla sorun giderilmeye çalışılır. Eğer hala devam ediyorsa Bayrampaşa kombi tamiri için başvuru yapabilirsiniz.

Bayrampaşa Kombi Petek Temizliği

Tüm kullanım işlevlerinin sağlıklı bir şekilde yerine gelmesi adına petek temizliği sanıldığının aksine son derece önemlidir. Buradaki tıkanmalar, genel tesisat sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle düzenli olarak temizleme hizmetinin alınması gerekmektedir. Maddi açıdan da zarara uğramamak adına Bayrampaşa kombi petek temizliği başvurusu kısa sürede kaybolan verimin yeniden kazanılmasını sağlar. Rutin bakım yapılması, ileride daha büyük sorunların oluşmasını engellemek adına kritik öneme sahiptir. Temizlik ve tüm sorunların kısa sürede çözümü için İstanbul ve tüm ilçelerden kombi servisi için başvurularınız yapabilirsiniz. Bazen kapsamlı bir uygulama, bazen de basit birkaç işlemle uzman ekip tarafından gereken desek sağlanacaktır. Kombi sorunlarında bilinçsiz uygulamalardan kaçınmak gerektiğini bir kere daha hatırlatmak gerek. Hakkında fikriniz olmayan sorunlarda, harekete geçmeden önce uzmandan yardım almaya çalışınız.BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 322 24 95 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın