0212 451 44 75     0530 032 44 75
    Talep Formu
0212 451 44 75     0530 032 44 75 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Arçelik Kombi Servisi

1628 kez okundu

En popüler beyaz eşya markalarından biri olan Arçelik, kombi seçenekleriyle de kullanıcılarını memnun ediyor. Birbirinden kullanışlı seçeneklerle satın alınan ürün, kapsamlı hizmet ağı ile çoğu markaya göre fark atmış durumda. Arçelik kombi servisi hizmetinden yararlanarak montaj, teknik sorunlar ve daha birçok konuda yardım isteyebilirsiniz. Telefonla yönlendirmeyle çözülebilecek sorunlar ya da daha karmaşık ve doğrudan müdahale isteyen seçenekler için Arçelik kombi tamiri avantajlarını kullanabilirsiniz. Şu sorunlar için kombi servis başvurusu yapabilirsiniz:

·       Isıtmama sorunu

·       Ses çıkarma

·       Su damlatma

·       Gaz birikmesi

·       Kombinin hiç çalışmaması

·       Suyun sıcaklığında sorun vs. şeklinde sıralanabilir.

Arçelik Kombi Farkı

Dayanıklılık, garanti, hizmet politikası, Arçelik kombi teknik servis için başarılı sistemleri ile markanın farklı olduğundan bahsedilebilir. Müşterinin bütün hizmetlerden memnun kalarak sonuç alması, firmanın da bu konuda hassasiyeti koruması kritik bir noktadır.

Kombi Nasıl Çalışır?

Kombi mantığı aslında kat kaloriferi ve şofbenin tüm yaptıklarının bir arada olması ile meydana gelen bir sistemidir. Tek bir cihazda entegre olan bu sistemle sıcak su ve evin ısıtma ihtiyacını karşılar.  Sistemi harekete geçiren şey ise gaz yakıttır. Bu da doğal gazlı LPG, tüp, propan şeklindedir. Arçelik kombi bakımı firması ile ilk kurulumda gereken tüm ihtiyaçları talep edebilirsiniz.

Bacalı Kombiler

Özel baca çıkışı olan alanlara kurulan, evlerde çok sık kullanılan kombi çeşitleridir. Bu sistemin kurulması için bir baca çıkışı şarttır, ayrıca kapalı alanlarda monte edilmemesi gerekir. Bunun dışında bacalı kombilerle ilgili şu detaylara dikkat etmekte yarar var:

·       Her sene en az 1 kere Arçelik kombi servisi yardımıyla bakım olması gerekir. Sonradan yaşanacak muhtemel sorunların önüne geçmek ve daha uzun süre kombiyi kullanabilmek için önemlidir.

·       Kış aylarında kombiyi gece saatlerinde daha kısık kullanmanız önerilir.

·       Su basıncının 1,5 bar olması normal ölçüdür. Bundan daha fazla ya da az olmamalıdır.

·       İstanbul Arçelik kombi bakımı için telefonla ya da doğrudan yardım istediğinizde sorun yönlendirme ile çözülmezse, bu durumda teknik ekip doğrudan müdahale yapar. Önemli olan nokta bilinçsizce hareket edilmemesidir.

·       Isıtma sisteminde sorun varsa Arçelik kombi arıza yardımı talebi ile radyatör kontrolü önerilir. Sıcaklıkta sorun oksa, ancak yine de ısıtma iyi değilse, bu halde yapılması gereken, izolasyon içi çözüm bulmaktır. Zemin katlar ve çatı katlar genelde en zor ısınan yerlerdir. Burada soğuk girişini engelleyen önlemler alarak avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca işe yarayan bir çözüm olarak izolasyon malzemesi temin ettikten sonra petek arkasına yerleştiriniz ve sıcaklığın dışarı gitmemesini sağlayınız.

Kaskad Sistemi Nedir?

Yoğuşmalı kombilerde kazan sistemi diğerlerine göre daha farklıdır. Malzeme özelliği değiştikçe kazan büyümesine bağlı olarak fiyatlandırma da artar. Ancak kaskad sistemi, bu noktada meydana gelecek büyük fiyat farkını ortadan kaldırır. Yan yana çalışan sistemler, tesisatın ihtiyacına göre değişik sayıdadırlar. Parçaların her biri birbirine bağlı olmakla beraber yatırım ücreti açısından tek ve büyük kazanlara göre daha ekonomiktirler. Bir örnekle açıklanırsa, 100kw güce sahip tek büyük bir kazan yerine 2 tane 51 kW gücündeki kaskad kullanımı çok daha az masraf demektir. Genel olarak en çok 8 tane kaskad kullanımı olabilir. Bu sistemi zaten kullanıyorsanız ve bir sorun yaşıyorsanız Arçelik kombi bakımı firmasından yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kaskad Sistemi Nasıl Çalışır?

Bu sistemde tüm cihazlarda var olan oransal kontrol, tüm kazanlarda aynı anda kontrol edilmelidir. Bunun için de kontrol ünitesi devreye girer. Hedeflenen oda sıcaklığında değişiklik meydana geldiği zaman ilk kazan birinci olarak devreye girer ve tam kapasiteyle çalışır.  Kazanın istenen sıcaklığa ulaşma zamanı için bu sistem aktiftir. Diğer kazanı da en az seviyeden devreye sokarak belirlediği sıcaklığa ulaşmaya çalışır. Eskiden olan süreye göre istenen sıcaklığın hedef zamanda ulaşılma durumu tespit edilir. Hedef sıcaklığa ulaşana kadar diğer kazan da minimum seviyeden devreye girer. Ancak bu sırada bir arıza meydana gelirse, sistemin çalışma düzeninin aksamaması için diğer kazan devreye girecektir. O an için performansta bir eksiklik olmaz. Sorun daha sonra Arçelik kombi servisi ile çözüme ulaştırılabilir.

Enerji Verimliliği

Kombiler ve genel çevre düzeni için enerji verimliliği, tasarruf konuları son derece önemlidir.  Tabi maddi açıdan da fazla tüketimin engellenmesi boş yere para harcanmasını engelleyecektir.  Üretilen enerji miktarı ve bunun ekonomik dengeleri sarsmadan kullanımı enerji verimliliğinin kritik öneme sahip konularıdır. Bazı önemli detaylar, verimliliği artıran unsurlar ve bilinmesi gereken detaylar şu şekilde sıralanabilir:

·       Zamanında İstanbul Arçelik kombi servisi başvurusu ve yıllık düzenli kontroller sayesinde boşa enerji harcanmasını engellemiş olursunuz. Radyatör verimliği sorunları engellenmiş olacaktır.

·       Teknolojik donanımı gelişmiş kombi modelleri enerji tüketimi konusunda daha iyi performans sergileyecektir. Bu konuda her geçen gün ilerleyen bir durum söz konusudur.

·       Günlük kullanım alışkanlıklarının değişmesi tasarruf ve enerji dengesi açısından önemli bir adımdır. Kullanıcıların o alanda olmaması ve buna rağmen yüksek derecede ısıtma sisteminin devam etmesi boşuna tüketim kapsamında çevreye zarar verecektir.

·       Kişi başına enerji tüketim ve yoğunluk miktarı ülkenin gelişmişlik düzeyiyle de ilgilidir. Türkiye bu konuda geri sıralarda kalan bir ülkedir. Baz alınması gereken kriter yoğunluktur. Ne kadar azsa o kadar verimli enerji tüketiminden bahsedilebilir.

·       Doğru yerde doğru miktarda enerji kullanımı ekonomik olarak size ciddi bir artı sağlar.

·       İstanbul Arçelik kombi servisi ile tasarruflu kombi kullanımı konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Arçelik Kombi Servisi Fiyatları

Tüm kombi sorunlarında merak edilen Arçelik kombi servisi fiyatları için konusu için her soruna göre değişen rakamlardan bahsedilebilir. Kesin rakamlar alabilmek için sorunun ne olduğunu da anlatarak Arçelik özel kombi servisi görevlilerine talebinizi iletebilirsiniz.

-  kombi çalışıyor ısıtmıyor
-  kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
-  kombi petekleri isitmiyor
-  kombi sıcak su az veriyor
-  kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
-  kombi su akıtıyor (damlatıyor)
-  kombi su dolmuyor
-  kombi doldurma musluğu dönmüypr
-  kombi patlamalı çalışıyor
-  peteklerin üstü sıcak altı soğuk
-  petekler ısınmıyor
-  petekler çalışmıyor
-  kombi su kaçırıyor
-  ses yapıyor
-  çalışıyor sonra duruyor
-  kombi error veriyor
-  kombi arıza kodları
-  kombi ateşleme yapmıyor
-  su basıncı devamlı düşüyor
-  sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
-  kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
-  kombiden sıcak su gelmiyor
-  kombi kırmızı ışık yanıyor
-  kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
-  kombi pat pat ses yapıyor
-  üç yollu vana arızası
-  doldurma musluğu arızaı
-  fan motoru arızası
-  anakart arızası (eletronik)
-  plakalı eşenjör arızası
-  gaz valfi arızası
-  step motoru arızası
-  kombi kart tamiri
-  kombi tamirsici
-  7/24 kombi servis
-  kombici
-  kombi tamircisi
-  kombi servisleri
-  kombi sıcak su ayarı
-  kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
-  kombiye elektirik gelmiyor
-  kombi şartel attırıyor
-  kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
-  kombi petekleri az ısıtıyor
-  kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
-  kombi yedek parça
-  kombi arıza kodları
-  Kombi Fan motoru çalışmıyor
-  Kombi fan motoruna elektrik gelmiyor
-  Kombi fan motoru devreye girmiyor
-  Kombi fan motoru sürekli çalışıyor
-  Kombi Fan Motoru Ses Yapıyor
-  Kombi fan sürekli çalışıyor ateşleme yapmıyor
-  Kombi Fan Motoru temizliği
-  Kombi fan motoru ne ise YararBİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 032 44 75 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın