0212 451 44 75     0530 032 44 75
    Talep Formu
0212 451 44 75     0530 032 44 75 7/24         Servis Talep Formu
profesyonel kombi servisi!
Net Kombi Servisi

Alarko Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

13549 kez okundu

Hayatımızın büyük bir parçası haline gelen doğalgaz ve kombi sistemleri ev ve işyerlerimizde ısınmadan mutfak tüpüne ve sıcak suya kadar pek çok olanak sağlamaktadır. Doğalgaz sistemi ve tesisatı uzmanlık gerektiren bir iştir; ancak doğalgaz tesisatının en önemli kısmı kombilerdir. Kombi arızalarının nedeni bilinmeden, hata öğrenilmeden tamir yapılamaz. Kombi arıza kodları sorunun tespit edilerek kısa sürede onarılmasına yardımcı olurlar.

Kombi Arıza Kodu Ne Demektir?

Hata kodu ya da kombi arıza kodları olarak bilinen birtakım uyarılar ve semboller kombinizin o anki yaşadığı arızayı size göstermektedir.

Eğer kombiniz arıza yaptıysa ve acil kombi servisi ihtiyacı duyuyorsanız öncelikle kombi arıza kodları ne demek bunları bilmeniz gerekir ki servisi ona göre arayıp kısa sürede onarımını gerçekleştirin.

Kombi arıza kodları markalara göre değişiklik gösterir; Alarko kombi arıza yaparsa kodların ne anlama geldiğini bilmek size zaman kazandıracaktır.

Alarko Kombi Arıza Kodları

Serena

E01 Arıza Kodu: Eğer kombi ateşlemiyorsa yani doğalgazı ısı enerjisine dönüştürmüyorsa bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Bu arıza kodunu veren bir cihaz çalışmayacaktır. Bu uyarı ile karşılaşırsanız kombinize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer kombiye gaz geliyorsa cihazınızda yer alan reset tuşu yardımıyla kombiye reset atmanız gerekir. Eğer ilk seferde düzelmezse birkaç kez daha deneyin. Buna rağmen cihaz hata kodunu vermeye devam ediyorsa sorun armatürü, iyonlar, elektrotlar veya kartta olabileceği için mutlaka hızlı bir şekilde servise başvurmanız gerekir.

E02 Arıza Kodu: Kombilerde limit termostat adı verilen bir parça vardır. Bu parçanın amacı cihaz aşırı ısınırsa devreye girerek kombiyi ısınmadan kaynaklı arızalardan korumaktır. Eğer kombide bu arıza kodunu görüyorsanız limit termostat ile ilgili bir arıza olduğunu anlayabiliriz. Bu kullanıcı tarafından yapılabilecek bir onarım olmadığı için mutlaka Alarko servisinin çağırılması gerekmektedir.

H20 Arıza Kodu: Kombinin içinde olması gereken ideal bir basınç vardır. Su basıncının bitmesi durumunda cihazın çalışmadığını belirten bu arıza kodu ile karşılaşırsınız. Cihaz basınç olmadığı zaman çalışmamaktadır; cihazın su basıncını ayarlamanız gerekir. İdeal su basıncı 1 – 2 arasında olması gerekmektedir. Su basıncını cihazın altındaki mekanizma yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz eski verimine geri dönecektir.

E05 Arıza Kodu: Tesisat sensorunda arıza olduğu zaman görülen arıza kodudur. Bu arıza kodu çıktığı zaman kalorifer petekleri ısınmaz ve yetkili servis tarafından sensorun değiştirilmesi gerekir. Bu sensorun diğer adı da yüzeysel sensordur.

E06 Arıza Kodu: Kombi sıcak su sensorunda arıza olduğu zaman görülen hata kodudur.  Sıcak su sağlanmasında sorun yaşanır veya sıcak su bir süre gelmez. Böyle bir arıza kodu veya durumla karşılaşırsanız hemen Alarko servisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

E14 Arıza Kodu: Baca tıkalı olduğu zaman veya baca bağlantılarında gevşeme meydana geldiği zaman bu arıza kodu ile karşılaşılır. Mutlaka servis tarafından müdahale gereklidir.

E22 Arıza Kodu: Parametre ayarlarında bir arıza olduğu zaman görülen koddur. Cihaz artık eskisi gibi çalışmayacaktır. Servis çağrılarak parametre ayarlarının yapılması gerekmektedir. 

E35 Arıza Kodu: Kombi ateşleme işlemini yapsa bile alev almadığı için geri södüğü zaman görülen hata kodudur. Gazla alakalı bir sorun meydana gelmiş olabilir, servis çağrılması gerekmektedir.

Trendy

80 Ledi Yanıp Sönüyor: Cihaz kendi kendisini kapattığı zaman görülen durumdur. Kombi ateşleme yaparken alev almıyordur. Alarko Trendy servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

80 Ve 70 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içindeki ısı maksimum seviyeye ulaştığı zaman görülür. Cihaz bir süreliğine kendini kilitlemiştir. Cihaza reset atarak düzelmesi için bir süre bekleyiniz, ancak hala düzelmiyorsa yetkili servisi çağırmanız gerekmektedir.

80 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor: Cihazın bacasının çekiminde bir problem yaşandığı zaman görülen durumdur. Acil servis yardımı alarak kombi bacasının kontrol ettirilmesi önerilir.

60 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin hava akımda bir sorun olduğu zaman görülür. Cihaz fanında arıza meydana gelmiş olabilir veya baca çekim gücünü kaybetmiş olabilir. Teknik servis tarafından müdahale edilmelidir. 

70 Ve 60 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içindeki su basıncı düşük olduğu zaman görülür. Kombiye su basılması gerekir ve ideal basınç seviyesi 1,5 bardır. 

50 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin sıcak su sağlayan parçasında bir hasar olduğunda görülür. Sıcak su hiç sağlanmayabilir veya bir süreliğine gidip gelebilir. Sensorların değişmesi gerekmektedir.

40 Ledi Yanıp Sönüyor: Kombinin içinde peteklerin ısınmasını sağlayan sensorla ilgili arıza meydana geldiğinde görülür. Sensorlarda arıza olduğu zaman bu arı neticesinde petekler ısınmaz. Cihazın derecesi ykselse bile istenen sıcaklık sağlanmaz. Yetkili servis çağrılmalıdır.

Trendy-D

F5 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Hava akımında bir arıza olduğunda görülür. Hava prostatı arızalı olabilir veya baca çekimi yetersiz kalabilir.

F4 + Reset + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Cihaz ateşlemeye geçse dahi alev almadığı için çalışmadığı zaman görülür. Gaz ile ilgili bir sorunun olması kuvvetle muhtemeldir. Mutlaka Alarko servisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

F4 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Kombi ateşleme işleminden sonra alevlenme işlemi tam gerçekleşmediği için cihaz verimsiz çalışıyor demektir. Sorunun net bir şekilde tespit edilmesi için sercvis çağrılması gerekir.

F3 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Peteklerin ısınmasını sağlayan sensor arızalı olursa görülür.  Cihazı yüksek derecede çalıştırsanız bile petekler ısınmayacağı için sensorun değiştirilmesi gerekmektedir.

F2 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Kombinin sıcak su sağlaması ile ilgili bir sorun yaşanırsa bu arıza kodu görülür. Kullanıcının sıcak su alabilmesi için Ntc sensorunun değiştirilmesi gerektiği için yetkili servis çağrılması gerekir.  

F1 + Reset + İng. Anahtarı Kodu: Kombinin aşırı ısınması sonucu limit termostatının devreye girmesi durumunda görülür. Ekranda böyle bir hata kodu görürseniz reset atıp bir süre beklemeniz gerekir. Eğer arıza hala düzelmiyorsa yetkili servis ile görüşmelisiniz.  

F0 + İng. Anahtarı Arıza Kodu: Cihazın su basıncı azaldığı zaman ya da bittiği zaman görülen arıza kodudur. Kombinin su basıncı azalırsa cihaz bu arıza kodunu verir, su basıncının yükseltilerek ideal seviyeye çıkarılması gerekir. İdeal basınç 1 – 2 bar arasındadır. Cihazdaki su basıncını yükselterek normal çalışma düzenine dönmesini sağlayabilirsiniz. Ancak basınç seviyesi ideal aralıkta ise su dolaşımında bir arıza olabilir, en iyisi bir yetkili servis ile görüşmek olacaktır.

 

-  kombi çalışıyor ısıtmıyor
-  kombi sıca su akmıyor (vermiyor)
-  kombi petekleri isitmiyor
-  kombi sıcak su az veriyor
-  kombiden ses geliyor (çıkartıyor)
-  kombi su akıtıyor (damlatıyor)
-  kombi su dolmuyor
-  kombi doldurma musluğu dönmüypr
-  kombi patlamalı çalışıyor
-  peteklerin üstü sıcak altı soğuk
-  petekler ısınmıyor
-  petekler çalışmıyor
-  kombi su kaçırıyor
-  Kombi ses yapıyor
-  çalışıyor sonra duruyor
-  kombi error veriyor
-  kombi arıza kodları
-  kombi ateşleme yapmıyor
-  Kombi su basıncı devamlı düşüyor
-  sıcak su açıldığında petekler ısınıyor
-  kombi radyatörlerin üstü sıcak altı soğuk
-  kombiden sıcak su gelmiyor
-  kombi kırmızı ışık yanıyor
-  kombiye su nasıl doldurulur (basılır)
-  kombi pat pat ses yapıyor
-  üç yollu vana arızası
-  doldurma musluğu arızaı
-  fan motoru arızası
-  anakart arızası (eletronik)
-  plakalı eşenjör arızası
-  gaz valfi arızası
-  step motoru arızası
-  kombi kart tamiri
-  kombi tamirsici
-  7/24 kombi servis
-  kombici
-  kombi tamircisi
-  kombi servisleri
-  kombi sıcak su ayarı
-  kombi bar seviyesi yükseliyor (düşüyor)
-  kombiye elektirik gelmiyor
-  kombi şartel attırıyor
-  kombi ekran gidip geliyor (yanıyor sönüyor)
-  kombi petekleri az ısıtıyor
-  kombi mutfağa sıcak su veriyor banyoya vermiyor
-  kombi yedek parça
-  kombi arıza kodları
-  Kombi Fan motoru çalışmıyor
-  Kombi fan motoruna elektrik gelmiyor
-  Kombi fan motoru devreye girmiyor
-  Kombi fan motoru sürekli çalışıyor
-  Kombi Fan Motoru Ses Yapıyor
-  Kombi fan sürekli çalışıyor ateşleme yapmıyor
-  Kombi Fan Motoru temizliği
-  Kombi fan motoru ne ise Yarar
 BİLGİLENDİRME

Net Kombi Servisi Olarak İstanbulun Tüm Bölgelerine 7 gün 24 Saat Mobil Acil Kombi Servisi Hizmetimiz vardır.  7/24 Mobil Acil Kombi Servis Numaramız: 0530 032 44 75 Kredi Kartı Geçerlidir.

TANITIM VİDEOSU
ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Arayın